| cristinaanamaria a întrebat:

Sufar atat de tare dupa el, ieri si azi nu am mancat nimic, cand imi amintesc de el imi trece pofta de mancare, ma face sa plang sa sufar ingrozitor, ma hranesc cu suferinta, suferinta doare asa tare, sunt distrusa psihic, vreau sa ma inchid intr-o manastire dar ai mei nu sunt de acord, cum sa ii conving ca asta imi doresc? (am 22 ani)

10 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ai 22 de ani nu trebuie să convingi pe nimeni. Te duci şi asta e. E o prostie practic ce faci tu vrei să fi tristă, pentru că dacă nu ai sta în pat învelită într-un morman de şerveţele folosite şi ai începe să "trăieşti" ţi-ar fi mai bine. Viaţa nu se termină la o persoană. Capul sus. Baftă!

| CrySsa_4535 a răspuns:

Stiu prin ce treci. exact prin aia trec si eu acum! in momentul de fata exact in aceeasi stare ca tine sunt! incearca sa te gandesti la toate lucrurile urate care ti le-a facut, incearca sa te gandesti ca nu te merita! iar in legatura cu manastirea eu zic sa mai astepti un timp, sa iti mai revii. poate ca atunci o sa fi cu totul de alta parere. daca simti nevoia sa vb cu cineva da-mi un mesaj privat cu idu tau ( nu am varsta ta, sunt mai mica dar si eu la fel sufar...) capul sus! nimeni nu merita lacrimile si suferintele noastre!

| darkelf45 a răspuns:

Spunele ca s-a dus prietenu tau acolo...glumeamlaughing spune-le ca suferi prea mult si ai nevoie de liniste.stiu ca eu odata m-am incuiat in camera cu cheia si nu mai mergea descuiata si tata inervanduse.bau a spart usa

| Andandut a răspuns:

Nu e nevoie sa te inchizi intr-o manastire, ce rezolvi cu asta? Crezi ca o sa ai o viata mai buna si lipsita de griji? NU! Suferinta tot iti va ramane in suflet. Mai bine te duci la o manastire si te rogi la Dzeu sa treci cu bine peste toate aceste incercari ale vietii. O sa fie bine, ai sa vezi. Ar fi mai bine sa te duci si la psiholog, te-ar ajuta mai mult sa-ti expui suferinta in fata unui om, nu virtual.

| Razvan a răspuns:

Marturisirea fata de tine si nu parintele iti ofera eliberare.Niciun psiholog sau parinte nu va reusi niciodata sa te faca sa treci peste daca nu vrei cu adevarat astawinking

| SeNyS a răspuns:

Sunt incercarile vietii, demonstreaza-i Domnului ca esti puternica si iti va oferi lucruri la care nu te astept!winking

| kariana a răspuns:

Buna Elena, la 22 de ani sa mergi la manastire? Ar fi cel mai bine sa incerci sa nu te gandesti la el acum sau daca nu poti sa nu te gandesti, incearca sa te gandesti doar la lucrurile urate care sau petrecut intre voi, stiu ca in minte iti vin doar lucrurile frumoase cele urate parca nici nu au existat, incearca sa nu stai singura si sa faci lucruri care iti plac si care te bucura, sa mergi cu prietenele la unde vreti voi, si cel mai important nici un barbat nu merita suferinta si durerea care o ai tu acum, timpul iti va vindeca suferinta, iti doresc numai bine si capul sus fi tare si arata-i lui ca nu suferi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai elena faptul ca vrei sa te inchizi intr-o manastire nu ar trebui sa fie determinat de un esec in dragoste si de credinta cred euhappy. Dar in alta ordine de ideei nu rezolzi nimic prin asta poate iti faci mai mult rau doarece o sa ia mai mult timp sa te gandesti la el, eu zic ce trebuie sa fi puternica si sa faci cat mai multe lucruri normale care fara sa vrei iti iau gandul de la el pentru ceva vreme iesi si tu la sucuri, mergi la facultate, du-te in cluburi si nu in ultimul rand nu evita alti baieti si nu ma refer la relatii ma refer la comunicarea cu ei happy

| mister08 a răspuns:

Mda... ti-am citit intrebarile precedente unde ziceai ca ti-ai taiat venele pentru el desi te batea si te-a folosit ca pe o carpa... eu nu stiu cum mai poti iubi un asemenea specimen, dupa cat te-a facut sa suferi. tot ce trebuie sa faci e sa-i tragi o flegma intre ochi si sa mergi mai departe! este clar ca nu te merita, mai ales ca are 36 de ani! sa-mi zici si mie unde sta sa-i dau cativa pumni in gura pentru. ca si-a batut joc de o fata tanara, jegu dracu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da tu esti sigura ca vrei sa termini tineretea intr-o manastire? ai doar 22 de ani, gandeste-te ca toata lumea sufera din dragoste o data si tot are o familie si copii si sunt fericiti, chiar si asa iti gasesti pe cineva in curand vei vedea.