| Vali1234gahavjygjaka a întrebat:

Sunt baiat, am 13 ani si am o problema. Am ajuns sa imi urasc efectiv mama pentru ca a decis sa fiu circumcis la 1 an. Cand ma schimb in vestiar colegii rad de mine, am erectii dureroase si stiu ca simt mai putina placere decat cei necircumcisi. Stiu ca nu svea de unde sa stie ca imi va fi rau, dar e vinovata! Ce sa fac? Nu vreau sa stau suparat toata viata pe ea pentru asta. P.s nu am avut fimoza sau alta boala, dar nu vrea sa imi explice de ce!

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

In cultura ebraica, baietii sunt circumcisi in a 8-a zi de la nastere, din considerente igienice si culturale.
Asa ca lasa prostiile. mai ai foarte multe de invatat. in primul rand sa te speli dimineata si seara cu apa calda si sapun.
De unde "stii" ca simti altfel decat ceilalti?! Ce instrument de masura ai folosit?! Cum ai facut comparatiile?!
Mama ti-a vrut doar binele! De unde stii ca pe ea nu a chinuit-o in tinerete unul cu fimoza si neoperat, si a durut-o foarte tare?!

| SERIALS a răspuns (pentru PsihoSex):

Daca esti circumscris trebuie sa te speli si dimineata, si seara la penis cu apa si sapun?

| PsihoSex a răspuns (pentru SERIALS):

Orice mascul trebuie sa se spele dimineata si seara, cu apa si sapun, nu conteaza ca e circumcis sau nu, pentru ca in santul balano-preputial se aduna smegma, care, care, daca nu este inlaturata prin spalare, ajunge repede, mai ales vara, sa miroasa urat. si daca ajungi intr-un context sexual si te dezbraci si esti nespalat, se simte imediat, si partenerei ii trece cheful imediat! Plus ce parere isi mai face despre tine, ca nu iti respecti si speli penetratorul!
Si la sexul frumos se aduna idem, intre labii si daca nu se spala, miroase de iti pica parul din nas, iar la un mascul cu nas educat si sensibil, nu i se mai trezeste interesul!
Spalatul face parte din educatia primara, essentiala!
Nu zice nimeni sa mirosi mereu a Chanel 5, dar macar sa fi curat/a si sa nu miroasa urat langa tine, sau dupa tine!
Aseara am fost la Bookfest, si am simtit asta, oameni nespalati subsuoara, e ceva groaznic, oribil!
Idem si igiena orala! Trebuie avut mereu mints sau minim guma mentolata, ca sa nu dai interlocutorului un damf de il faci sa plece urgent din fata ta! Sau, unii prefera acele pataratele de ciocolata cu menta, "After eight", sau Minimints, etc.
Respectati-va si veti fi respectati!

| Violleta2022 a răspuns:

Colegii tai ori sunt prosti ori sunt invidiosi pentru ca esti circumcis!
Se pare ca cei mai bogati oamnei ai lumii sunt evrei si sunt circumcisi.
Daca as fi in locul tau, as fi foarte mandru ca esti circumcis!

| Emilian65 a răspuns:

Daca a luat hotararea sa faca aceasta operatie, inseamna ca a avut un motiv intemeiat. Roag-o sa-ti spuna care a fost acest motiv.

| TimSem a răspuns:

E ciudat că nu vrea să-ți explice (din ce ai scris se presupune că ați vorbit despre asta) de ce. Oricum, ar fi, faptul că ești supărat pe ea să știi că nu va îndrepta situația, nu te va duce înapoi în timp și să nu te taie. Asta! Dacă îți iubești mama, o vei ierta. Trebuie să ne iertăm unii pe alții, altfel n-am ajunge să avem niciodată relații între noi.
Dacă zici că ai erecții dureroase, asta trebuie să discuți cu mama ta ca eventual să mergeți la medic.
Știu că se spune că cei circumciși simt mai puțină plăcere, dar crede-mă, ca unul care sunt circumcis, că simt foarte multă plăcere. Orgasmul e orgasm, iar când sunt foarte excitat, la masturbare mă pot termina foarte repede, deci circumcizia nu a afectat nimic - locul e cât se poate de sensibil la stimuli.
Dacă colegii râd de tine, sunt niște proști! Punct! Fii mândru de ceea ce ai!

| MArcU1 a răspuns:

Poate motive religioase, din ce stiu la evrei se practica asta