| 12manuq a întrebat:

Sunt baiat, am 20 ani, sunt student.Mi-am facut prima prietena acum 3 luni, si de atunci suntem impreuna.Nu am experienta cu fetele, am ales sa astept pana cand va intra in viata mea persoana potrivita si cand ma asteptam mai putin asa s-a intamplat.La prima luna de relatie i-am cumparat un buchet mare de trandafiri,s-a citit bucuria pe chipul ei,iar de craciun un colier, si cateva chestii pe care nu o sa le mentionez.Ideea este ca ea incet incet se dovedeste a fi atrasa de mine. Daca la inceput a fost mai rece, adica ne-am sarutat abia la a3a intalnire,acum a devenit o persoana calda, de apreciat.Sunt barbat la urma urmei, am 20 ani,si consider ca ar fi vremea sa avem si relatii sexuale, insa nu stiu cum sa ii transmit si ei asta.Ea are 18 ani jumatate si a mai avut o relatie inaintea mea.Din comportamentul ei,si din ce am cunoscut-o pana acum, deduc ca este virgina.Este o fire mai rusinoasa,si cred ca daca i-as insinua direct ca vreau sa ma culc cu ea, s-ar supara.Cand eram cu ea impreuna de 2 saptamani,mai intretineam ocazional relatii sexuale cu o tipa pe care o cunosc, dar care e mai mare decat mine cu 4 ani.Am incetat deoarece am simtit ca pe prietena mea, o pretuiesc mai mult.Ce credeti ca ar trebui sa fac?

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Are incredere in tine? A dovedit ca are, la inceput a fost mai rece, acum este mai calda, semn ca i-ai dovedit ca esti de incredere. Nu-i trada increderea si nu o folosi pentru a-ti satisface poftele, discuta cu ea mai intai. O relatie se construieste prin comunicare, intelegere reciproca si incredere si se distruge prin abuz de incredere, gelozie, lipsa de comunicare si intelegere.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Foarte simplu si practic pentru ca tu esti la varsta la care trebuie sa te distrezi, sa faci sex cu orice fata apuci, nu e timp de pierdut cu relatii serioase si sentimente de iubire, invit-o intr-o zi la tine pregateste vinul, dar ca back-up pregateste niste suc ca poate domnisoara nu va vrea alcool si pui o substanta magica care sa o sedeze usor si sa-i confere euforie si e a tawinking

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa petreceti cat mai mult timp impreuna cat mai tandru posibil.Sa o tii lipita de tine, sa o mangai sa o saruti dar fara sa faci nimic in plus. Poti fi sigur ca iti va da ea de inteles cand va fi pregatita si te va anunta chiar ea.Nu grabi lucrurile si totul se va produce in mod natural.

| neutrino a răspuns:

Este timpul sa o ceri de nevasta!

| T0T a răspuns:

Sa astepti pana in momentul in care este ea pregatita. Poti sa ii propui odata sa vezi ce zice.

| SkyPilot a răspuns:

Lasa lucrurile sa mearga de la sine. Din ce povestesti este o fata cu care merita sa ai rabdare. Nu cred ca o sa ai mult de asteptat.
Afla ce ii place, invit-o pe la tine si ofera-i genul de distractii pe care le apreciaza, ai grija sa nu fiti deranjati si ia-o cu pasi foarte mici - imbratisari, lipt de ea, saruturi din ce in ce mai pasionale, cobori pe umeri si gat si mai vezi tu de acolo cum merg lucrurile. De propus nu ii propui nimic, astfel de lucruri le apar fetelor sensibile ca fiind fara suflet.

| h3r a răspuns:

Momentul potrivit va fi atunci când vă doriți amândoi să faceți pasul următor. Nu ar strica să mai aștepți un pic, să vă apropiați și mai mult.
Pe lângă asta, cu siguranță va dori ca tu să fii primul. Ai doar grijă de ea și mai așteaptă. Și...nu te mai juca.

| Lawliet14 a răspuns:

Sa nu faci nimic, sunteti de putin timp impreuna iar acel moment trebuie sa vina de la sine daca se intampla.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ai mare rabdare cu ea pentru ca sunt sigura ca o sa aprecieze asta. Ia-o in brate, sarut-o pasional, mangai-o si incet, incet o sa vezi cat iti permite. O sa vezi ca o sa-i trezesti interesul. Daca o iubesti incearca sa fi si mai romantic pentru prima data, gen lumanari etc. Asta o sa o faca sa se simta speciala si importanta. Daca ai suficienta rabdare o sa o faci sa te doreasca si sa fi primul din viata ei.winking Spor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubesc.

| Cr1me a răspuns:

Daca o iubesti continua relația cu fatawinking si nu trebuie săi spui sa faceți sex o poti duce la tine vorbiți una alta o săruți ușor săi placa si încet încet o dezbraciwinking daca in caz de spune nu nu te descuraja mai stai cu ea mai așteaptăwinking