| SnYcK3rS a întrebat:

Sunt baiat, am aproape 17 ani si ma simt complexat din cauza ca am putina burta, am 1, 70 si in jur de 65 de kg, nu sunt gras, dar am burtica asta nu e mare

Toti baietii de varsta mea au patratele la abdomen, eu nu am. Am facut si sala cateva luni si niciun efect. Am lucrat si acasa tot cateva luni si tot niciun rezultat. Ce sa fac ca sa am un abdomen plat?

NU vreau video'ul acela cu "8 minute pentru abdomen" pentru ca nu e cine stie ce

Stiu ca trebuie sa tin si dieta. As vrea sa stiu ce as putea consuma si cate abdomene sa fac, cate serii, de cate ori pe zi, cand sa le fac, cum fac cu dieta...

Sincer, m-am saturat, cred ca am aproape 1 an de zile de cand ma chinui cu abdomenel si niciun rezultat...

Vreau sa ma ajutati cu abdomenele si as vrea sa stiu in cat timp se va vedea un rezultat MINIM

Sunt constient ca daca fac azi abdomene, maine nu voi avea patratele, dar as vrea sa stiu cam in cat timp incep sa apar rezultate

Eu, daca vad k dupa un timp ( nu stiu, 1 - 2 luni ) incep sa se vada cat de cat rezultate minime, am satisfactie si continui si mai mult si mai mult pana ajung la rezultatul dorit!

Ajutor! Sunt complexat! Nu sunt gras!

3 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

Deci...
sfatul me si nu cred ca gresesc
sunt de acord in mare parte cu ce au spus cei de mai sus, insa parte cu dulciurile nu
tu in fiecare zi ai nevoie de un aport de glucide, lipide si proteine, primele care sunt metabolizate pentru ca sunt cel mai usor de matabolizat de catre organism sunt glucidele, ele iti ofera majoritate energiei de care ai nevoie in timpul zilei
trebuie sa consumi dulciuri in cantitati mai mici, cauta pe net ca vei gasi, un minim de care ai nevoie pentru varsta, inatimea si greutatea ta
nu e bine sa renunti la dulciuri complet, oricat de gras ai fi...sa fie clar asta
apoi urmeaza lipidele cele care iti ofera mai multa energie decat glucidele dar ele sunt foarte greu matabolizate
proteinele de obicei, cat esti in crestere si dezvoltare, ele intra in componenta celulelor tale, in intreg corpul
daca mananci seara dupa ore 20 organismul nu poate metaboliza tot ce ai consumat si glucidele si lipidele se depun intr-un strat adipos in cel mai frecvent caz pe abdomen
daca vrei cu adevarat sa scapi de burta si esti un baiat ambitios te sfatuiesc asa:
nu mai manca NIMIC dupa ora 19
si asa dupa ora 20-21 cand mancare e cam digerata, poti face sport, adica abdomene, flotari, genoflexiuni si alergat...cand alergi ar fi bine sa iti pui in jurul taliei o folie de celofan( sau cv de genu laughing ) te va face sa traspiri mult in zina aia si deci grasimea se va mataboliza
dimineata inainte de micul dejun e indicat sa faci sport poti face si atunci tot ce ti-am spus pentru seara, chiar si alergatul... o ora dimineata e perfect
desigur asta inseamna sa te trezesti diminetata devreme...
deci in concluzie... fa sport dimineata inainte de mucul dejus si dupa o ora de la cina care sa nu fie mai tarziu de ora 19. dai dovada ca esti un baiat ambitios si chiar vrei sa scapi de burta, te sfatuiesc sa faci cum ti-am zis si vei vedea ca o sa ai imbunatatiri...bafta

| Bybyutzzzz a răspuns:

Ei bine, eu sunt fata si nu sunt sigura daca zic bine, dar dupa parerea mea, ar trebui sa consumi mancaruri sanatoase, sa renunti definitiv la dulciuri, chipsuri, fast-food, mancaruri grase, pline de calorii.
Dimineata, dupa ce te trezesti ar trebui sa faci circa 100 de abdomene, la pranz, dupa cateva ore de la masa, sa faci 150 abdomene, iar seara 100, sa mergi la sala de doua ori pe saptamana sa lucrezi si alte parti ale corpului, sa alergi, sa sari coarda, sa faci flotari, sa joci football, sa te plimbi cu bicicleta, sa mergi pe jos cel putin 15 minute in fiecare zi si sa nu mananci dupa ora 18

| Covache_Razvan_1981 a răspuns:

Eu zic sa nu mai mananci dulciuri, fast-food sa mananci numai mancaruri sanatoase. Dimineata sa faci 120 de abdomene, la pranz dupa masa 200 de abdomene si seara 100 de abdomene si sa mergi la sala de 3-4 ori pe saptamana.