| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat si cred ca mi-ar face mai multa placere sa traiesc ca fată. Cred ca m-as simti incredibil de bine sa am sani, dar si vagin. Cred ca ar fi placut sa port sutien. Daca as fi fată as purta fuste si rochii in loc de pantaloni, pentru ca mi se pare mai placut si mai confortabil. Cred ca as simti o senzatie placuta sa fiu fată si sa port sutien, fuste, rochii etc. Imi plac fetele, nu baietii. Adica nu vreau sa fiu fată ca sa ma placa baietii, ci pentru ca cred ca m-as simti mai fericita intr-un corp de femeie. Sunt curios cum ar fi fost daca eram fată. Adica nu voi putea fi fată niciodata, nici macar pentru o zi. Cum as putea sa scap de aceste ganduri? Nu inteleg care e faza cu a fi barbat? Ce e asa de grozav in a fi barbat? Si daca eram fată care ar fi fost problema? Natura a avut niste motive pentru care a ales ca eu sa fiu baiat. Si totusi, care sunt motivele pentru care natura a ales ca eu sa fiu baiat si nu fată? Nu am de gand sa imi schimb sexul. Cred ca orice raspuns m-ar putea ajuta, chiar daca este un raspuns pozitiv sau negativ si chiar daca e un raspuns de doar 2-3 randuri. Va rog frumos sa ma ajutati.

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

A dorit mama ta sa fii fata?

| ania a răspuns:

Si mama mea si-a dorit foarte mult sa fiu baiat( pentru ca si parintii ei de la tara au fost foarte dezamagiti ca s-a nascut a patra fata cand ei asteptau cu disperare un baiat)In copilarie ma tundea tot timpul foarte scurt, ma numea dupa diminutivul tatalui sau un diminutiv al numelui meu ce suna masculin asa ca la adolescenta simteam cumva ca ar fi trebuit sa fiu baiat. Am fost mai tarziu la cosiliere crestina si am inteles ca pentru ca mama mea si - a dorit asa de mult sa fiu baiat mi s-a transmis inca din uter in inconstient ideea ca sunt de sex gresit, ca ar fi trebuit sa fiu baiat. M - au incurajat sa accept adevarul evident ca sexul cuiva e dat de organele sexuale cu care s-a nascut sa o iert pe mama mea pentru respingerea sexului meu si sa- i multumesc lui Dumnezeu ca El a hotarat si ca El se bucura caeu sunt fata.Am facut asa si am plans mai mult de o jumate de ora si am exoerimentat o vindecare interioara profunda.Nu am mai avut niciodata ulterioe sentimente confuze si subt cinvinsa ca aceea experients m- a ajutat sa ma bucur de relatia cu sotul meu fara umbre.Ma gandesc cu groaza ca daca cibeva m - ar fi incurajat in aceea direcie as fi putut rata familia fericita pe care o am, implinirea sufketeasca si fizica aprobata de constiinta alaturi de sotul meu, nadterea copiilor, etc.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca la intrebarile tale cel mai bine poate raspunde un psiholog.
Confuzia ta intre "Nu imi plac băieți, dar as vrea sa fiu fata" e putin ciudata si complicată.Asa ca un psiholog te poate lamuri in privinta orientări sau plăceri tale.Ca poti sa fi trans,gay,bi sau doar sa ai niste curiozități despre sexul feminin pe care nu ti le-ai lămurit încă. Apropo, ti-ai început viata sexuală? Ca poate si de aici confuzia.

Păi sa fi băiat din perspectiva mea e mai usor.Da, într-adevăr ca are si băiatul dezavantajele lui cum ar fi faptul că își face mai greu o relație, ca nu poate sa faca sex daca nu are erectia, ca nu e asa privilegiat sau nu are la fel de multă întîietate ca o femeie dar totusi.Nu naște, rar se poate pune problema unui viol, Nu risca atat de mult sa fie hărțuit, are mai multa forta fizica si multe altele.Nu e simplu sa fi fata doar pentru ca porti o rochie.

| Crackman a răspuns:

Ce naibii iti umpli capul cu asa ceva. Be a man and work

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avand in vedere ca unii au norocul sa se nasca in familii pline de bani si altii in familii mediocre, cred ca sexul cu care ne nastem este ultima noastra problema.

Dar tu poti incerca sa porti rochii si sutiene, daca iti doresti atat de mult. Sa fii travestit gen.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A fi fată înseamnă mult mai mult decât deținerea de vagin și sâni sau purtarea de fuste și sutien. Dacă pentru tine asta e tot ce te face să crezi că e mai bine să fii fată, gândești greșit. Apropo de vagin, ai auzit de menstruație? Ți se pare ceva plăcut?! Mai ales că multe persoane au tot felul de dereglări care fac treaba cu atât mai rea. Nu e nimic special nici în a fi fată nici în a fi băiat. Nu e un sex mai bun. A fi bun sau special este responsabilitatea ta, indiferent cine esti, nu e ceva innăscut ce ține de un organ.

| isemilia a răspuns:

Nu inteleg de ce nu iti schimbi sexul. Da, stiu, probleme blah blah. Dar totusi. Daca ai un medic foarte bun nu vad de ce nu ai face-o. E clar ca vrei sa fii o fata. Sunt atatia care nu au patit nimic grav. E alegerea ta, insa incearca macar sa vorbesti cu un psiholog, cu un medic si cu mai multe persoane ce au trecut prin toate acestea. Din nou, e alegerea ta, insa nu inteleg deloc de ce ai alege sa fii toata viata trist si sa iti doresti ceva cand, la urma urmei, poti avea acel ceva. Iarasi, e doar si doar alegerea ta, insa incearca sa iei in considerare si posibilitatea aceasta. Sper totusi sa gasesti o cale de mijloc si sa te simti in pielea ta, indiferent de gen. Si sa stii ca sa fii femeie nu e atat de placut, tu privesti doar aspectele care iti plac tie, esti subiectiv complet. Nu e groaznic sau ceva, insa obiectiv e mai bine sa fii barbat.

| FantasyBoy a răspuns:

Crezi tu ca e usor sa fii fata...sa vezi ce inseamna sa ai 400 de cicluri menstruale intr-o viata, suferintele sarcinii si ale nasterii, nesiguranta sociala, etc.
Ramai baiat daca-ti plac fetele, devino un baiat ingrijit si sensibil, nu un malac bautor de bere si amator de fotbal, educa-te si rafineaza-te si te vor placea atat fetele cu stil, cat si baietii cu vederi largi.

| anonim_4396 explică (pentru FantasyBoy):

Si totusi au trupuri mai frumoase. Vad atatea fete frumoase si se simt atat de bine in pielea lor. Si sunt unele femei care au facut 4-5 copii si arata in continuare bine. Cred ca ar fi fost grozav sa fiu femeie, m-as fi simtit incredibil de bine cu trupul meu.
Daca eram fată mi-ar fi placut sa folosesc jucarii sexuale: vibratoare, dildo, sybian, dar si sa ma penetreze (in vagin) o fată cu un strap-on.
Pur si simplu cred ca as fi fost mai fericita sa fiu femeie, mi-as trai viata cu mai multa placere si as fi mai eficienta in tot ce fac pentru ca as face treburile cu mai multa motivatie.

| Iunicu a răspuns:

Nu este nici o problemă cu tine. Poți încerca să experimentezi toate acestea în intimitatea căminului tău fără să știe nimeni. Că să nu fi judecat.
Ba chiar mai mult, o poți face cu iubita ta, explicând că este o fantezie erotica.

| anonim_4396 explică (pentru Iunicu):

Degeaba ma imbrac ca o fată daca eu nu sunt fată. Nu este deloc placut sa port fuste si sutiene daca eu sunt barbat. Daca eram fată atunci m-as fi simtit bine sa ma imbrac ca o fată. Cred ca as fi fost mai fericita si ca m-as fi simtit mai bine in pielea mea daca eram femeie. De exemplu, daca eram femeie mi-ar fi placut sa stau dezbracata prin casa, m-as fi simtit bine cu trupul meu. Si tot daca eram femeie mi-ar fi placut sa ma imbrac sexy atunci cand sunt singura prin casa. Iar in public, daca eram femeie, mi-ar fi placut sa ma imbrac cat de cat provocator, ciorapi de plasa, sutiene, fuste scurte etc. Dar degeaba ma imbrac ca o fată daca eu nu sunt fată. Trupul femeilor este diferit, iar acele tipuri de haine nu sunt potrivite pentru barbati...