| Bisexual69 a întrebat:

Sunt bisexual căsătorit și soția mea nu știe că am acest viciu, am încercat să mă las dar nu reușesc, cred că sunt dependent. Pot să fac ceva să scap?

32 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu cred ca poti sa scapi.Cu atractia pentru ambele sexe te nasti ai in gena, dar te poti abtine sau daca nu poti gaseste o persoana de care esti sigur ca nu va trada si duci o viata dubla dar sa nu afecteze familia.Bafta!

| Bisexual69 explică (pentru onasis1961):

Am un cuplu cu care fac sex de vreo 10 ani și totul este ok!

regis
| regis a răspuns:

Poe nu e cazul sa scapi, s-ar putea ca sotia ta sa isi doreasca sa experimenteze in 3.

| Bisexual69 explică (pentru regis):

Am încercat cu ani în urmă să îi propun mai în glumă mai în serios dar nu a vrut și am mers mai departe, ea nu vrea sex oral și mai ales anal!

| ania a răspuns:

Cauta pe net Ellel Ministries Romania ei au weekend uri de consiliere crestna pentru cei care doresc sa scape de lesbiamism, homosexualit, bisexualitate etc,, te poti programa, eu cunosc mai mumte persoane care au scapat definitiv.

| mi25 a răspuns (pentru ania):

Vorbesti prosti! Vezi-ti de bigotismul tau. Ceea ce fac acei sarlatani este o utopie.
Nu a scapat nimeni de asa ceva, doar ca s-au abtinut. Este la fel ca regimul alimentar: nu mananci un anumit aliment, dar pofta ramane.

| ania a răspuns (pentru mi25):

Si eu in adolescenta simteam ca ar fi trebuit sa fiu baiat.am fost la consiliere crestina si am aflat ca se datora faptului ca mama mea si- a dorit foarte mukt sa fiu baiat*( si ea fiind a patra fata intr- o famuile de la tara care isi dorea cu ardioare un baiat.) Asa ca mi s-a transmis in inconstie t inca din uter ca sunt de sex gresit, am fost respinsa in sexualitatea mea. Mi- au spus sa o iert pe mama mea, sa accept adevarul ca sexul cuiva e dat de organele sexuale cu care s- a nascut si sa - muktumesc lui Dumnezeu ca El a ales si El se bucura ca eu sunr fata., sa cer sangele Mantuitorului Hristos peste mintea mea ca sa imi curate pacatele.Asa am facut, am plans destul de mult si am exoeeimemtat o vindecare interioara profunda si completa.Au trecut multi ani de atunci, nu m- au mai ispitit setimentele confuze, sunt extrem de recunoscatoare lui Dumnezeu pentru bucuria neumbrita de mustrari de constiinta a relatiei de dragoste fidelitate si incredere avuta cu sotul meu.Ma gandesc cu groaza ca daca ma incuraja cineva in acea directie as fi putut rata implinirea de acum.Am discutat si cu alte femei ce se zbateau cu aceeasi provlema, cele care au vrut si au acceotat cinsiliere si rugacione au scaoat si au familii hetro tot cu fidelitate si inctredere.

| mi25 a răspuns (pentru ania):

De unde stie un popa problemele tale psihice?
Atatea prostii ai debitat ca nici nu ma incumet sa ti le citesc, deoarece ma gandesc ca o sa te jignesc.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar sa-ti folosesti creierul, asta ajuta.

| Bisexual69 explică (pentru Violleta2022):

Așa este, mulțumesc pentru sfat

| mihai69 a răspuns:

Da, un prieten discret cu beneficii.

| Bisexual69 explică (pentru mihai69):

Adică?

| mihai69 a răspuns (pentru Bisexual69):

Adică pe cineva ca tine...

| Bisexual69 explică (pentru mihai69):

Am înțeles

| doctorandus a răspuns:

Dap, nu e un viciu. Dar poti sa ramai bisexual nepracticant, te mai uiti la porno cu homalai si in rest ai relatii cu sotia.

Daca vrei sa fii penetrat anal, o pui pe ea s-o faca.

| Mayhem666 a răspuns:

Bisexualitatea nu e un viciu, e o orientare sexuala, lucru de care nu ai cum sa scapi. Nu e o boala, nu e o alegere, nu e ceva ce poti sa stapanesti, nu e ceva de care poti scapa. E ceva cu care te nasti si va ramane cu tine pana cand vei muri. Singurul lucru care poate sa iti aduca mai multa pace e sa te accepti asa cum esti si sa te iubesti asa cum esti.

| Bisexual69 explică (pentru Mayhem666):

Mulțumesc pentru comentariu

| mi25 a răspuns:

Chin este toata viata daca esti casatorit: chin ca nu poti sa ai o relatie cu un barbat, chin ca trebuie sa te feresti de sotie daca ai vreo relatie. Este la fel ca si cum ai avea o amnta. De altfel si este, doar ca este amant.
Sfatul lui Mihai69 este cel mai bun.

| Mopmop a răspuns:

Aveti copii? Daca nu..incearca sa vorbesti cu ea. Mi se pare normal ca ai si tu dreptul la o viata sexuala implinita!
Degeaba te chinui. Adica ea sa fie implinita si tu nu?

| Bisexual69 explică (pentru Mopmop):

Am copii, nu pot să îi spun, din păcate!

| Mopmop a răspuns (pentru Bisexual69):

Ai dreptate. Cam grea situatia.
Ca sfat...mergi inainte fie ce o fi.
Pastrand proportiile dilema ta imi aduce aminte de scoala generala. Chiuleam si eu ca toata lumea insa imi faceam grija de ce o sa zica batranul meu sau gen ca o sa imi rupa capul. Si pierdeam esenta...sa ma bucur de actul rebel facut.
Asa incat aplica si tu asta.

| Bisexual69 explică (pentru Mopmop):

Mulțumesc

| Mopmop a răspuns (pentru Bisexual69):

Pentru putin!
Si nu te gandi ca e un viciu.
Ma gandesc doar ca sexul facut fara frica de procreere e mult mai intens.

| Bisexual69 explică (pentru Mopmop):

Da, așa este.

| Mogiojojo a răspuns:

E un bărbat anume de care ești îndrăgostit?

| Bisexual69 explică (pentru Mogiojojo):

Nu sunt îndrăgostit de acea persoană, este un cuplu căsătorit!

| CristianPetre2002 a răspuns:

Ai de capul meu ciudata i lumea din ziua de azi

| Anonim5695 a răspuns:

A fi bisexual nu e un viciu. Nu te poti "lasa" de asta si crede ma ca nu o sa poti sa te prefaci toata viata ta. Accepta situatia si spune i sotiei tale ce simti. Nu poate sa faca mai rau decat ce e deja

| Bisexual69 explică (pentru Anonim5695):

Dacă îi spun ar da divorț, ne înțelegem foarte bine și nu vreau lucrul ăsta!

| Anonim5695 a răspuns (pentru Bisexual69):

Oricum o sa se prinda la un moment dat si da divort, nu scapi. Mai bine esti sincer

| OlteanuMihaiPvvg a răspuns:

? Bisexulitatea nu este un viciu, este o orientare sexuala de care te scapă doar moartea.

| Bisexual69 explică (pentru OlteanuMihaiPvvg):

Mulțumesc, încerc să merg mai departe!