| squishh a întrebat:

Sunt carti de educatie sexuala care sa fie si LGBT friendly scrise in romana?

5 răspunsuri:
| Robertandrei4858 a răspuns:

Nu sunt

| Glenky a răspuns:

La astfel de întrebări cred ca ti ar răspunde mai bine google decat cei de pe TPU care n au deschis o carte im viata lor.

| squishh explică (pentru Glenky):

Din pacate Google nu a prea ajutat... M-am gandit ca poate ar fi stiut cineva ceva ce nu e listat pe internet sad Mai ales ca eu nu sunt in Romania sa caut prin magazine. Dar imi dau seama ca slabe sanse...

| ColaDeCashmir a răspuns:

Nu. Cartile LGBT friendly sunt ilegale in Romania deoarece suntem o tara ortodoxa in care nu se accepta comportament de genul.

| squishh explică (pentru ColaDeCashmir):

Cateodata chiar mi se pare ca literatura LGBT friendly e ilegala la cum e comportamentul romanilor... E ireal cata homofobie exista.