| anonim_4396 a întrebat:

Sunt casatorit de 10 ani, si avem doi copii. Stiu ca nu-i bine, dar urmaresc mesajele de pe Facebook ale sotiei, si am observat ca vorbeste cu un tip care munceste prin Anglia. Discutiile lor sunt f aprinse, prin care isi spun ca se iubesc. Intrebarea mea este ce sa fac: sa-i spun sotiei de mesaje...atunci se v-a supara si nu stiu cum v-a reactiona. Sau sa vorbesc cu el? Atunci o sa-i spuna el.

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Mie unul îmi pare rău pentru tine, e foarte naşpa situaţia asta, probabil ţii mult la ea ( nu cred că se pune problema de asta )

Clar, arată-i mesajele şi zi, ce sunt astea? le-am văzut fără să vreau, explică şi mie te rog ce faci aici... e aiurea, fiindcă aveţi şi doi copii şi e foarte trist că s-a ajuns aici.

Mult noroc în continuare, dacă nu lămureşti, situaţia o să degenereze.

Răspuns Apreciat de Editori
| Adry05 a răspuns:

Ii arati dovezile si o confrunti direct chiar daca are posibilitatea sa minta dar macar vezi ce zice, poate e doar un flirt, simtea nevoia de o gura de aer, stiu ca nu e ok, dar tot e mai bine ceva virtual aproape inexistent decat sa se duca efectiv la altul si sa aiba relatie pe ascuns cu el. Poate doar simtea nevoia aia de `fluturasi de inceput`. Nu stiu. Icearca sa scoti de la ea, spune-i ca vrei doar adevarul deschis, nu tipa si nu ridica tonul petru ca o sa strici tot si doar o sa minta sau n-o sa-ti mai zica nimic. Vorbeste calm si spune-i ca vrei s-o intelegi si sa afli ce se intampla

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa iei initiativa si sa discuti cu ea, dar in primul rand scoate dovezi poze sa-i arati altfel zice ca nu e adevarat. Lu ala spune-i sa-si vada de viata ca nu are el 2 copii ameninta.l civilizat. Bine era daca se pedepsea penal infidelitatea si amenda usturatoare pentru cei care intentioneaza sa o faca cum e cazul nevestei tale.

| maricel a răspuns (pentru mgtow):

Am dovezi, am facut multe screen-uri. Cel mai mult vinovat este el...stie ca avem doi copii. Daca vrea o relatie sa se duca dracu la una nemaritata, sau daca vrea maritata, sa nu aiba copii, pentru ca ei o sa sufere cel mai mult.

| mgtow a răspuns (pentru maricel):

Da, acum ti-a stricat familia nu mai poti fi fericit langa cea care tea tradat indiferent ca a facut sau nu ceva cu mucegaitu ala. Imediat fac 30 si nu am pe nimeni langa mine tocmai de teama asta sa nu fiu jumulit de pe oase cum se plang multi aici.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru maricel):

Nu, dragule. Asta e o mare prostie. Cumva toţi bărbaţii de pe lume sunt obligaţi să îţi păzească ţie relaţia? Sa se intereseze de situaţia tuturor femeilor cu care intră în contact? Nu! Singurii responsabili de binele relaţiei sunt cei doi parteneri. Dacă cei doi au o relaţie funcţională, poate să încerce oricine să îşi bage coada, că nu o să reuşească. In schimb dacă lucrurile scârţâie, oportunităţile de înşelat vor apărea la tot pasul.

| mgtow a răspuns:

Viitorul tau langa ea nu mai e eficient, vor urma neplaceri ar fi cazul sa te desparti de ea.

| mihai69 a răspuns:

Cine te pune să-ți bagi nasul?
Dar dacă e doar o caterincă de-a ei? Cum o să apari în ochii ei dacă vii şi îi arăți că ți-ai băgat nasul în viața ei privată?

| SilentRain a răspuns:

Ea te inseala si tie te frica ca se supara ea?
Fa screenshot la conversatiile ei, baga-i pozele in ochii si fi tu suparat

| Jay1 a răspuns:

Da e timpul sa lamuresti lucrurile, intreaba-ti sotia pana nu va fi prea tarziu.

| Anonim1a1 a răspuns:

Fi barbat si confrunto, tie iti e ca se supara? Ea nu se gadea la tine cat timp vorbea cu altul? Gandeste te putin si la asta, binetnteles stai de vorba cu ea, spune-i totul si ia o
decizie, pana nu e prea tarziu (nu exista caterinca sau glume cu asa ceva ). Solutia e in mainile tale, fi barbat si discuta cu ea si lamureste situatia.

| Hyunakim a răspuns:

Daca nu te mai iubeste, sa se duca la ala. Femeile infidile nu merita sa fie casatorite si sa aiba copii.

| ValiPătrașcu674 a răspuns:

Eu spun ca tu si inca 9 persoane sa ii raporrtati contul de Facebook aceluia si eventual si al ei si la 10 raporturi conul ii va fi blocat si nu isi va da seama de nimic
sper ca te-am ajutat