| anonim_4396 a întrebat:

Sunt confuza! Inainte sa am relatia de acum imi placea de un coleg din scoala, vorbeam cu el aproape non-stop dar nu am fost impreuna din pacate! De la un timp am vazut ca ma indeparteaza si nu prea mai vorbeste cu mine si m-am indepartat si eu! Am inceput o relatie in care sunt si acum dar de cateva zile cand il vad pe el simt iar acei fluturi in stomac ca atunci si imi tot vine sa vorbesc cu el si cand il vad pe facebook..Stiu ca tin si la baiatul cu care sunt acum dar nu stiu ce sa mai zic nu stiu ce mai simt si ce se intamplastraight face! Ajutorrrrr!

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Dragostea adevarata se simte chiar si peste ani. O iubire pura nu se stinge niciodata, chiar daca sentimentul a venit cel mai mult din partea unuia singur. Incearca sa revorbesti cu el si sa retraiti acele momente pe care le-ati vorbit si petrecut impreuna, ca de, doar o viata avem.
Daca insa tii atat de mult la actualul, nu il lasa pentru celalalt, decat in cazul in care vei stii ca'cu fostul vei avea o relatie si mai lunga si care va fi exact asa cum ti-ai imaginat.
Nu accepta umilinta, vorbele urate si bataia de joc. Suntem fete, asa ca ai grija ce alegi! Bafta!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti confuza rau. De fapt, poti incerca sa-ti modifici numele in "confuza". Ma bucur ca te-am putut ajuta.

| LovelyKitty2 a răspuns:

Probabil, de fapt, sigur, baiatul ala a fost prima iubire adevarata si nu ai cum sa uiti de el, una e sa tii la cineva si sa fii cu el pentru ca il placi si alta sa iubesti pe cineva sa ai fluturi sa vrei sa vorbiti sa iti bata inima in prezenta lui... Deci, fa diferenta si alege in functie de pe cine iubesti, dar si cine merita.