| iAngel a întrebat:

Sunt cu iubita mea aproape de 3 luni, o iubesc enorm si tin foarte mult la ea.
Ieri la liceu s-a intamplat o faza. se ducea prea des la toaleta si eu nu stiam de ce. cand am iesit afara spunea ca ii este frig si vrea sa se duca in clasa, dar i-am spus ca daca se duce inseamna ca nu ma iubeste si pe urma a ramas cu mine afara, in ultima pauza nu am vazut-o ea mai avea o ora iar eu am plecat acasa ca nu mai aveam, si ea s-a dus iar la toaleta, nu o intelegeam deloc, si fix cand sa ies pe usa, vine ea si a vrut sa ma sarute dar nu am lasat-o si a spus scuze, iar pe urma eu i-am spus vorbim diseara, pa.
Ma uitam pe urma la usa sa vad daca vine dupa mine si nu a venit, s-a dus in clasa.
Aseara am vorbit cu ea la telefon si mi-a spus sa o inteleg ca este pe stop(este prima data pentru ea, daca imi spunea chestia asta mai din timp, o intelegeam si nu o lasam sa stea afara cu mine, ma simt super naspa acum, trebuie sa ma revansez!)
Am tinut o discutie cu ea ca s-a racit un ultimul timp si a spus ca asa este ea, mai rece dar se va schimba pentru mine si ca oricand este ea rece cu mine sa ma gandesc la faptul ca ma iubeste enorm, problema este ca la liceu ea mai mult sta cu fetele.(Vreau sa ii spun ca vreau sa stea cu mine, ce sunt mai importante fetele sau eu? Le spune la fete ca le iubeste sau doar mie?)Si nu stiu ce sa fac. Si cand i-am spus chestia ca de ce nu a venit dupa mine cand i-am spus ca plec si sa rezolvam problema, a spus ca a plecat in clasa ca a vrut sa ma lase pe mine sa ma linistesc. Cum as putea sa imi dau seama ca ma iubeste asa cum o iubesc eu?

Răspuns Câştigător
| UbexFlo a răspuns:

In primul rand trebuie sa intelegi ca atunci cand ea este pe stop, mai ales ca a fost prima data pentru ea, era normal sa aiba anumite scapari de comportament pentru ca nu e usor sa fii femeie.
In al doilea rand, ce ai vrea, sa stea numai cu tine? Tu nu te gandesti ca in 2 luni o sa va plictisiti asa? Se plctiseste de tine vazandu-te mereu si etc si nu cred ca o sa-ti convina sa-ti zica la un moment dat "stii ceva? M-am cam plictisit de tine".

| oooooooooooo a răspuns (pentru UbexFlo):

Nu cred ca s-ar plictisi vazandu-l mereu. Sau nu toate...

6 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Trebuie să îi respecți spațiul personal, încearcă să nu o sufoci, las-o să sta și cu prietenele sale pentru că relația cu ele este total diferită și prietenul nu poate să țină locul lor, fetele au nevoie și de prietene cu care să povestească, așa ca între fete. Încearcă să o înțelegi când e într-o perioadă mai delicată a lunii, fetele sunt altfel decât băieții. Și nu e ok să faci faze de genul dacă nu faci chestia asta înseamnă că nu mă iubești, pentru că îi forțezi mâna, dacă o face nu înseamnă că o face pentru că te iubește ci poate să însemne că face acel lucru pentru că s-a simțit obligată de tine. În concluzie, lasă lucrurile să meargă natural și încearcă să nu o sufoci.

| jasmine11 a răspuns:

Fetele sunt mai irascibile cand sunt la menstruatie, iar daca tu o iubesti, nu ar trebui sa faca niciodata alegerea intre prietenele ei si tu, daca ea ti-a spus ca te iubeste ainseamna ca asa e, nu o cauta un timp si las-o pe ea sa te caute, si daca o face inseamna ca te iubeste, bafta!

| Allex7 a răspuns:

Nu este un lucru grav ca nu ti-a spus ca este pe *stop* e timida si ea trebuie sa-o intelegi unele fete se rusineaza e normal de fapt e firesc.Trebuie sa o lasi putin mai *incet* in ce sens daca ea doreste sa aiba putina libertate ofera-i dar nu uita daca te iubeste va veni singurica la tine happy

| mihaMGB a răspuns:

Esti sigur ca esti la liceu? pentru ca pari copil happy.In primul rand are dreptul la intimitate, doar nu vrei sa iti spuna de fiecare data cand merge la toaleta ce face cat si cumlaughing sincer acum.in al 2-lea rand, da prietenele sunt mai importante pentru orice fata decat iubitul, chiar daca exista iubire intre voi, nu se stie cand veti ajunge la despartire iar ea va ramane fara prietene daca le da de pe acum la o parte.nu ii poti cere sa iti acorde TIE tot timpul,are nevoie si de mometele ei cu fetele.e ceva normal,natural si tu trebuie sa intelegi lucrul asta pentru a te considera destul de matur pentru a avea o relatie.din cate am citit inteleg ca ti-ai dori sa fie mereu dupa tine, sa te menajeze pe cat posibil, si sa iti dedice tot timpul ...deci doresti sa se lege practic la cap.sunteti prea mici pentru astfel de pretenii sincer! daca nu doreste sa faca ce vrei tu nu inseamna ca nu te iubeste, trebuie sa ii respecti si tu deciziile ...nu mai lua totul asa de personal, fi mai degajat si ai sa vezi ca totul o sa fie binehappy.

p.s. chiar ar fi cazul sa iti ceri scuze pentru faptul ca ai obligat-o sa faca ceva ce nu a dorit, sa ii explici ca o iubesti si de aceea iti doresti sa perteci cat mai mult timp cu ea, si ca intelegi faptul ca are nevoie si ea de "spatiul" eibatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi e atata de mila de ea. Nu meriti o asemenea perosana buna langa tine. Ai tinut-o afara pe saraca fata santajand-o ca daca sta cu tine inseamna ca te iubeste( o prostie cat capul tau de mare). Esti gelos pe viata ei sociala (faptul ca sta cu fete si vorbeste) si ca nu iti acorda tie cea mai mare atentie, ca tu esti un print! Esti posesiv, arogant, orgolios si ai un egoism cat casa poporului de mare. In asemenea situatie ma mir ca mai sta cu tine fatahappy
Doamne, sper ca fetele din liceele de azi sa nu dea peste multi tipi ca tine!
Pa-pa!