| adelynaa a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 1 an jumate, la inceput a fost ft ok, dar de la o vreme incoace nu-i acelasi baiat pe care l-am cunoscut. nu ma mai cauta cum ma cauta inainte, nu ma mai "dragalaseste" in public cum facea alta data, nu ma mai cheama cu el pe unde merge el, nu-si mai face timp cum isi facea inainte... daca il intreb si l-am intrebat de nu stiu cate ori ce ii cu el de ce se comporta asa de fiecare data imi spune acelasi lucru ca asa ii el ii ca vremea, asa se comporta el si i-am spus ca inainte nu era asa si imi zicea ceva de genu: nu mi-am dat seama dar asta sunt eu asta e n-am cum sa ma schimb ca nu pot si l-am mai intrebat intr-o vreme daca si cu celelalte fete s comporta asa urat dar si cu ele... daca il intreb daca mai exista "noi" ca de cele mai multe ori sunt in ceata si nu-mi dau seama de ce se comporta asa l-am intrebat de N ori ce nu-i place ce nu-i convine de se comporta asa. raspunsul lui? "imi place tot" imi si pica fata cand aud astfel de cuvinte, chiar nu stiu ce sa fac, la el nu pot sa renunt

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El ti-a spus adevarul, tu nu vrei sa-l accepti. Roaga-l sa te minta ca te iubeste, daca asa crezi ca-ti va fi mai bine.

| adelynaa explică (pentru neutrino):

Da nu vreau sa-mi zica ca ma iubeste... vreau doar sa inteleg comportamentul lui... daca zice ca " ii place tot" de ce se comporta asa?

| cristimihailov a răspuns:

Buna, e simplu.

Nu vrei sa renunti. A renuntat el la tine.

Cauta altul. Mai bine renunti acum, decat sa o faci oricum mai tarziu.

Răspuns utilizator avertizat
| AnithaAnaMaria a răspuns:

Nu trebuie sa renunti trebuie sa arati si tu ceea ce arata el! incearca sa iesi cu prietenele atunci cand trebuie sa iesi cu el arata-i ca poti si tu si atunci vei vedea daca il deranjeaza, daca arata indiferenta ...si atunci iti dai seama daca merita sau nu! dar oricum sa stii ca la inceput toate relatiile sunt la fel! La un moment dat dai de aceeasi rutina si vrei sa schimbi ceva! totul este frumos la inceput dar magia aia se pierde cu timpul din pacate! pe alta parte nu e bine nici sa stai doar pe capul lui cu intrebari din alea pentru ca la un moment dat se v-a plictisii de aceleasi intrebari