| Any a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 3 ani si 5 luni iar de o luna este plecat in italia si mno simt ca relatia noastra nu mai este la fel, cand vorbim la telefon desi imi zice ca "te iubesc" am senzatia ca nu mai simte nimic pentru mine. Ce sa fac sa ma despart de el? Ajutati-ma plz

Răspuns Câştigător
| Madutza_2570 a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesc.omul asta char te iubeste,cu toate ca e destul de scump sa suni intr-o tra straina,el te suna pe tine si de ce? ca ii este dor de tine si te iubeste.El simte nevoia sa te auda, sa simta ca esti alaturi de el, tu ii dai putere.crede-ma ca si al meu e plecat in alta tara si ajunge acasa demoralizat si la cine are alinare daca nu la mine? sfatul meu? fii alaturi de el in orice situatie.asa simte si el ca il iubesti

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,pai daca il iubesti si esti cu el de atata timp eu zic ca sa nu te desparti de el, poate ti se pare tie ca el nu mai simte nimic pentru tine.In strainatate e greu,poate are si el probleme,servici,etc,intelege si tu,vb la telefon,iti spune ca te iubeste, eu nu cred ca trebuie sa renunti la relatie.
Daca il iubesti, asteapta-l sa vina si nu renunta la el.

| mgtow a răspuns:

Daca crezi ca treaba nu merge il lasi.

| Alexander21 a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti,omul acela nu te-ar mai suna daca nu te-ar iubi, si al doilea lucru, eu nu cred ca dupa 3 ani si 5 luni, nu ti-a dovedit ca te iubeste incat sa intelegi ca e greu in tara asta.Ar trebui sa te bucuri ca a prins un loc de munca in strainatate, vin romanii pe capete inapoi din cauza lipsei de munca in strainatate.Nu te grabi sa te desparti,ca nu arde nimeni daca stai cu el. Daca vezi schimbari cand vine, atunci poti da cu presupusu ca te-a inselat, pana atunci ai rabdare.Cat timp te suna, e ok.E in imaginatia ta ca nu te mai iubeste, pentru ca nu il vezi sau ti-e ciuda ca nu il ai aproape.

| marthaa a răspuns:

Distanta din pacate nu este buna pentru un cuplu. Daca tu simti ca s-a schimbat inseamna ca asa este.Ar trebui sa discuti cu el deschis ca sa aflii ce s-a schimbat.

| totEU_9066 a răspuns:

Dar tu mai simtii ceva pentru el? acum sincer noi femeile avem al saselea simt, si stim cand un om nu ne mai iubeste. Daca tu ai senzatia ca nu mai simte nimic pentru tine despartete de el, nu te chinui, poate ca de asta aveati nevoie ca sa fiti despartiti unul de altul si sa realizati ca de fapt aceea iubire a disparut in timp.
Sau alta varianta iti este frica sa nu-l pierzi si te gandesti la ce e mai rau, si vezi lucruri unde nu sunt, dar cel mai bine este sa vb cu el serios pentru ca nu are rost sa-ti irosesti viata si tineretea happy sper ca te-am ajutat pup take care kiss

| Katalin02 a răspuns:

Cum *** sa mai fi relatia la fel dupa 3 ani jumate in ****, s-a plictisit omu, poate a dat de alta in Italia, tu te crezi in povesti de dragoste sa stai cu el pana ajung baba stafidita, pardon adanci batraneti. cauta-ti frate pe altu aici si uita-l ca el sigur si-a gasit o italianca de aia mult mai buna ca tine din toate punctele de vedere.

| Blue17 a răspuns:

Nu fi pripita!

| Pelu_5683 a răspuns:

Pai din moment ce ati stat 3 ani si 5 luni impreuna, ma gandesc ca daca se satura de tine iti spunea happy eu zic ca si lui ii e greu. i-ai dat vreun motiv sa nu mai simta ceva pentru tine? eu sincer as continua relatia pentru ca nu va sta o viata in Italia happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita! Ce sa faci sa te desparti de el? Spune-i ca ai gasit pe cineva care te face sa traiesti viata asa cum iti doresti tu.