| Laurosa a întrebat:

Sunt cu un băiat de câteva zile, îl iubesc f mult și el mă iubește mult. Dar simt că parcă nu sunt pregătită pentru o relație, dar dacă m-aș despărți de el mi-ar părea rău. E un băiat de nota 10. Ce sa fac?

11 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Daca il iubesti de ce sa il lasi?

| RAY a răspuns:

Asta e faza ca e baiat de nota 10 dar nu produce drame, asa ca te ai plictisit si nu esti sigura ca il mai vrei

| Laurosa explică (pentru RAY):

Nu e asa, doar ca simt că nu sunt pregătită pentru o relație

| RAY a răspuns (pentru Laurosa):

Atunci spune-i lui asta

| seth2016 a răspuns:

Cinstit ar fi sa-i spui omul care sunt asteptarile tale. O relatie poate fi si casual. Cat de casual puteti stabili impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poţi să vorbeşti deschis cu el şi să-i spui că vrei să iei o pauză de la relaţia voastră ca să-ţi pui în ordine gândurile şi să iei apoi o decizie.

| Michaeel a răspuns:

Baieti ca el nu gasesti in fiecare zi. Spune-i sa luati lucrurile mai incet, ma gandesc ca este prima ta relatie de zici ca nu esti pregatita. Daca chiar este el de nota 10 o sa te inteleaga.Nu are rost sa te desparti de el, mai ales daca va iubiti reciproc.

| Duduchi a răspuns:

Daca îl iubești nu ai de ce sa nu intri in relație cu el.

| AnastasiaSt a răspuns:

Nu l meriti odată ce ti pui asemenea întrebări. Nu te supăra! Sper ca băiatul respectiv sa si gaseasca o fata care sa stie ce vrea de la viata.
Nu poti spune ca l iubesti si in acelasi timp ca nu esti pregatita pentru o relație. Vorbele tale se bat cap in cap.
Asta nu e iubire!

| orail123 a răspuns:

Cati ani ani?

| Add3LeN a răspuns:

Daca il iubesti nu ar trebui sa il lasi.