| anonim_4396 a întrebat:

Sunt de 4 ani în clasă cu un băiat și îmi place de el. Problema este ca nu știu cum să îl abordez. Nu suntem foarte apropiați, suntem amici și nu prea vorbim în afara scolii. Ce să fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca sunteti colegi de clasa de atat de mult timp si fiindca va cunoasteti oarecum destul de bine, ar trebui sa-ti fie foarte usor sa-i spui ca dupa terminarea orelor doresti sa mergeti impreuna chiar si numai cateva minute fiindca ai vrea sa discuti cu el. Este suficient sa-i spui doar atat, fiindca in mod absolut sigur ar trebui sa-si dea seama si sa inteleaga cam despre ce poate fi vorba. In functie de cum va reactina, de mimica si gesturile sale dar mai ales de raspunsul primit iti vei da seama daca si care sunt sansele de a deveni prieteni. Succes! Bafta!