| MariaMarymm a întrebat:

Sunt foarte confuza. Imi place mult de un baiat si ne intelegem bine si cam dupa o luna am inceput sa ne intalnim pe afara apoi pe la el pe acasa noaptea tarziu, deoarece sta foarte aproape de mine. El a vazut ca am ceva sentimente pentru el si mi-a zis ca inca se gandeste la fosta lui prietena cu care a fost vreo 6-7 luni si s-au despartit recent dar ca ii place si de mine, insa sa nu ma indragostesc prea tare de el inca pentru ca vrea sa nu se mai gandeasca la ea deloc, inainte sa inceapa ceva cu mine fiindca nu ar fi corect fata de mine.

Asa ca am ramas sa ne intalnim noaptea tarziu la el tot la cateva zile si povestim o gramada de chestii inainte sau dupa ce facem....si alte lucruri laughing Obisnuieste sa-mi spuna toate defectele lui, chestii din trecut, despre el etc si ma lasa sa ma decid cam de fiecare data dupa ce ne intalnim daca vreau sa continuam sa ne vedem sau nu.

Pana acum am fost la vreo 5 intalniri, una afara si 4 la el laughing ultima data mi-a spus ca sunt o fata foarte frumoasa si ca gandesc la fel ca el si vrea sa aiba o relatie cu mine dar apoi zice ca el si fosta prietena a lui practic au luat doar o pauza in relatie,ca nu s-au certat si nimic,dar mi se pare ca el nu vrea sa accepte despartirea si se minte singur fiindca eu o cunosc pe fata aceea si am intrebat-o de ce s-au despartit si nu mi se pare ca s-ar intoarce la el.

Apoi imi spune ca sa nu cred ca vede doar corpul meu (pentru ca facem chestii cand ne vedem),pentru ca vede si o personalitate, un viitor si ma tinea de maini in timp ce-mi spunea astea. Si ca mai are nevoie de timp si sa nu inteleg gresit etc

Insa, nu vorbim deloc prin mesaje in zilele cand nu ne vedem iar cand ne vedem e de 2-3 ori pe sapt la ore tarzii...nu stiu ce e intre noi.
Si nu stiu cand o va uita.

Uneori mi se pare ca e vrajeala, in zilele cand nu ne vedem dar dupa ce ne intalnim am sperante iar si tot asa. zicea ca el simte ceva dar nu arata. Nu ma chema la el sau nici nu vorbea cu mine altfel.

Voi ce ziceti? Eu sunt confuza

5 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

In primul rand nu e o relație obișnuită deoarece nu vorbiți decât atunci când vă vedeți (la 2-3 săptămâni), încearcă să faci ceva în privința asta, adică să vorbiți și în timpul in care nu vă vedeți, altfel nu știu ce viitor va avea relația voastră deoarece la început este normal să vorbiți foarte mult.

| MariaMarymm explică (pentru RobertMoon):

Pai nu suntem inca intr-o relatie, pentru ca el inca o mai iubeste pe fosta si mai are nevoie de timp sa o uite. Si ne vedem de 2-3 ori pe saptamana

| Pool77 a răspuns (pentru MariaMarymm):

Unde va gasesc baietii? laughing)

Astea-s vrajeli din obor frate, nu cred ca mai exista fete care mananca vrajeli de genul laughing))

| Mandreiv a răspuns:

Eu cred ca frebuie sa te hotarasti daca vrei o relatie normala cu el si cu tot ceea ce inseamna asta sau vrei in continuare aceasta aventura si relatie mai neobișnuită. Trebuie in primul rand sa te hotarasti ce vrei tu dupa care sa ii spui si lui si sa vezi de acolo ce urmeaza.

| Sweet44 a răspuns:

Eu iti zic atata, spune-i asa: Alege, eu ori ea, imi dai sanse, dar tot la ea te gandesti! Nu mai inteleg nimic! Eu sunt aici doar pentru ati alina tie durerea? Sper ca te-am ajutat! Succes!