| Gaby212 a întrebat:

Sunt foarte ranit crying...Nu stiu ce e cu viata mea.Parca as fi blestemat! Am iubit ENORM o fata care acum nici nu se mai uita la mine...Si aveam amintiri frumoase impreuna sad Din anumite motive totusi era imposibil sa avem o relatie.A trecut mult timp,dar inca mai pastrez o farama de iubire pentru ea. Ma doare sa vad,totusi, ca m-a uitat.Parca suntem doi straini sad
M-am obisnuit cu ideea si am incercat sa trec peste.M-am indragostit din nou, eram pregatit sa imi continui viata.
Am vorbit de cateva ori si chiar aveam impresia ca ma place...A urmat sa aflu cateva zile mai tarziu ca s-a combinat deja cu un tip la o petrecere. Am simtit cum pica cerul pe mine...Mai ales ca vorbisem cu o seara inainte si parea ca lucrurile merg in directia pe care o voiam.A fost ca un cutit infipt in inima.
Cum sa trec peste? Sufar enorm!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai avut sperante mari,incredere oarba in acele fete,cred ca esti de acord cu mine,rar fete sincere,serioase in ziua de azi,asa cate un pic inveti cum e si cu fetele. daca nu suferi nu intelegi,asa ca bucurate ca ai invatat ceva din asta, daca a fost prima iubire stiu e greu, va mai urma multe dezamagiri, mereu cand vei crede in fete vei fi dezamagit, nu crede in ele si vei fi fericit

| Freya1 a răspuns:

Daca ei nu ii pasa de tine indeparteazate, nu mai vorbi cu ea de loc, nu ii mai cauta prezenta, gaseste pe altcineva.
Actualul meu iubit pe vremuri era indragostit de mine si eu nu stiam, ii era rusine sa imi spuna dar il framanta atat de tare faptul ca nu poate fi cu mine, ca nu poate sa imi spuna incat s-a hotarat sa se mute la unul dintre parinti la 500 de km de mine, nu stiu daca ma uitat de tot dar si-a vazut de viata, a avut o alta relatie intre timp si dupa 7 ani am dat eu de el si am reluat legatura mi-a spus ce a simtit pentru mine, de ce a plecat, ce a fost in sufletul lui si acum s-a mutat la mine in oras si suntem impreuna fericiti.
Deci tot ce trebuie sa faci e sa te indepartezi de ea si sa iti vezi de ale tale, iar la un moment dat daca e sa fie a ta va fi.

| Balanica12 a răspuns:

Cauta sa-ti ocupi timpul, cauta un hoby, cauta o alta relatie si astea's singurele lucruri care te pot ajuta, timpul nu le rezolva, timpul doar aseaza amintirea intr-un sertar. Bafta, nu conteaza cati ani ai, poate-i prima iubire, o sa mai ai stai linistit. :*

| Gaby212 explică (pentru Balanica12):

Am 23 de ani man laughing

| Blonda00 a răspuns:

Le dai in **** ta și treci peste!
Daca fata acea a trecut peste dă-i și tu știu că i greu dar încearcă să faci exact că toți tipii fa ți relații să uiți și nu mai pune suflet pentru oricine
Câți ani ai?