| anonim_4396 a întrebat:

Sunt imlreuna cu un baiat de 2 saptamani si stie ca sunt virgina si aduce mereu in discutie faptul ca inca nu am avut relatii intime si ca nu are de gand sa ma astepte cu saptamanile sau mai ales cu lunile. Eu sunt destul de afectuoasa cu el dar pentru el nu e de ajuns.
Si cred ca daca ar tine la mine ar astepta sa prind incredere in el si mai ales sa dezvolot sentimente mai puternice dar el spune ca nu e cazul si ca trebuie sa avem relatii intime ca sa il iubesc.
Nu cred ca asta e intelegere si iubire din partea lui. Fetelor ce parere aveti? Voi baieti cat ati asteptat ca o fata sa se simta sigura si pregatita pentru momentul acela?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

E evident ce urmareste baiatul asta. Nu tine deloc la tine, draga mea singurul lui obiectiv e sa te bage in pat dupa care se desparte de tine in scurt timp. Nu merita sa ti pierzi timpul cu el daramite sa intretii relatii intime cu el daca tu nu iti doresti acest lucru. Daca ar tine cat de cat la tine nu te ai presa sa te culci cu el dupa doar 2 saptamani stiind ca esti virgina si nu poti sa tii incepi viata sexuala daca nu esti pregatita. Daca te respecti pe tine indeajuns n o sa cedezi insistentelor lui si o sa pui punct saradei asteia numita relatie.

23 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E destul de simplu: un barbat te va astepta atata timp cat crede ca meriti. Daca el crede ca esti o femeie interesanta, care merita iubita si respectata, te va astepta cativa ani fara nici o problema. Daca crede ca esti o oarecare, pe care nu da doi bani, va incepe sa discute despre asta dupa 2-3 luni de relatie si iti va da termene foarte scurte (o sa zica ceva de genul: te astept un an, dar nu mai mult).
Toti stim ca trebuie intai sa iti iubesti partenerul si abia apoi sa faci dragoste. Stie si el asta, dar nu e interesat de sentimente, vrea sex repede ca sa treaca la urmatoare realatie. Asta nu e neaparat rau, atata timp cat iti doresti si tu la fel.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Cum sa astepte ani?laughingnici eu nu as vrea atat
Dar problema e ca el nu e dispus sa astepte nici macar cateva saptamani.Pleaca mereu suparat de la intalniri.
Si considera ca am o mentalitate invechita din punctul ala de vedere asa ca...nu prea ma respecta deci ii voi spune pa.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Dureaza minim 8-10 luni pana ajungeti sa va cunoasteti suficient de bine incat sa apara primii fiori ai dragostei. Multe cupluri isi doresc sa faca dragoste de prima data, asa ca asteptarea este destul de indelungata. Dar merita.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Hanhao):

Sa si-o traga cu altele apoi sa il chem eu cand am nevoie de parca ar fi numai el pentru cand as deveni doritoare.
Sunt doritori. abia asteapta. Daca se duce dus sa fie.L-am trimis chiar eu?

Oricum nu e priceput baiatu.
A zis ca nu a avut de-a face cu cele din categoria mea deci nu prea ar stii ce sa faca saracu..cred ca nu l-as mai vrea a doua oara. Click dreapta si delete nu stam la discutii?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E o afirmatie nu intrebare.Asa mi-a corectat site-ul.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Hanhao):

Mai baiete aperi pe un fraier care a fost inselat in trecut de n. ori si a iertat tot de atatea ori desii a mai fost si dat afara din casa de aceeasi persoana care si-a batut joc de el.
Eu nu ii accept aceleasi lucruri "barbatului" astuia.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Spuneti si varsta si ce experineta aveti, ca sa puteti primi un sfat optim!
Cel mai bine e sa faceti Petting, si sa il detensionezi manual.
Daca nu accepta si nu te mai asteapta, e clar cat de mult tine la tine si cat de mult te si respecta! Vrea doar sa fie "primul", din pacate!
Ce, poti avea vreo "garantie" ca nu te pararseste dupa ce ii oferi trofeul tau unic?!
Daca spune ca nu i-a placut si l-ai "dezamagit", in afara de realitatea ca va termina in maxim 1 minut?! Si tu ramai ranita sufleteste si dezorientata, si. si.
Unii asteapta si 2-3 ani - si merg si fac cu altele, sau se masturbeaza, altii nu asteapta si parasesc.
A fi "pregatita" e ceva foarte subiectiv, si e diferita situatia de la o fata la alta.
Pune mana si citeste cat mai mult despre dezvirginare si tot restul.
Si pentru orice eventualitate, dar si pentru altele care mai sunt in situatia ta, trebuie sa stiti ca, aproximativ 2-3 la mie dintre fete, se nasc fara himen, deci nu vor avea de unde sa sangereze! Ca multi reproseaza asta apoi, fara sa stie ca fata poate sa fi fost virgina, dar el necititul, o acuza degeaba!

| corbulalbrosu a răspuns:

Toti baietii care se comporta in felul descries de tine in aceasta intrebare au un singur gand si scop in respectiva asa zisa ''relatie'' si anume doar de a face sex si probabil nimic altceva. Cu specificarea ca asa se intampla in majoritatea cazurilor, pentru a nu generaliza totusi. Te sfatuiesc sa-i sui in mod explicit si direct parerea ta pentru a vedea reactia lui. In cazul in care te va parasi sa fii multumita ca ai scapat in mod onorabil de un simplu ''vanator''. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Altii au vorbit cu lunile pe net pana sa ajunga macar sa se vada in viata reala... La ce iti trebuie parerile altora ca sa stii ce sa faci cu viata ta de fapt? La fiecare cuplu e cum vrea, cum se inteleg ei intre ei, nu cum zice lumea. Daca tu nu stii ce sa faci inseamna ca de fapt nu vrei si nu ai incredere in el, simplu. 2 saptamani e nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca dupa doua saptamani de relatie deja vorbiti de sex, virginitate si de faptul ca nu e dispus sa astepte( in contextul in care dupa doua saptamani nu te cunoaste aproape deloc), e clar ca nu da doi bani pe tine si pe ce simti. Omul a spus clar ce vrea de la tine si de la relatia asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate Trompyy sunt un pic na.iva si nu am vrut sa vad desi e totul clar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce poveste draguta, cati ani ai 13 si el 16?

Răspuns utilizator avertizat
| Mariana17november a răspuns:

Nu vrea sa te astepte? Un sut in partea dorsala nu-i poti da?

| anonim_4396 explică (pentru Mariana17november):

I-am dat la figurat laughing

| Mariana17november a răspuns (pentru anonim_4396):

Felicitarile mele?

| ecaterina4587 a răspuns:

Draga mea fii sigura ca daca esti importanta pentru el si daca tine macar un pic la tine te va astepta.Nu te lasa influentata si nu te grabi.Acest lucru trebuie sa il faci atunci cand simti, crede-ma ca baieti mai sunt si daca el nu te va astepta inseamna ca nu e al tau.
P.S:Stiu ca acum pentru generatia noastra acest lucru e normal si toti se grabesc sa il faca da tu nu fi ca toate
Succes

| anonim_4396 explică (pentru ecaterina4587):

Mutumesc pentru raspuns.