| Petra92 a întrebat:

Sunt impreuna cu Iubitul meu de 5 ani, iar de 3 ani locuim impreuna.El si familia lui imi vorbesc nonstop despre casatorie, iar eu nici nu vreau sa aud. Simt ca am atatea lucruri de facut inainte sa ma casatoresc si sa ma dedic cresterii unui copil. Eu nu ma mai simt atrasa de el de foarte mult timp si evit sa avem contact fizic pentru ca nu imi face placere.Pe fiecare zi observ ca avem din ce in ce mai putine lucruri in comun,avem alte planuri de viitor, alte idealuri. Pur si simplu alaturi de el nu vad un viitor, este un om care vrea sa obtina bani nemunciti, a devenit extrem de mitocan cu toti cei din jur, ma simt stanjenita de comportamentul pe care il are in societate, ma dezgusta din toate punctele de vedere. Am discutat despre asta, iar lui nu i se pare nimic gresit, el este "smecher".
Viata sexuala care pentru mine nu a fost niciodata pe locul 1, a ajuns sa fie, din moment ce eu nu ma mai simt bine langa el,precizez ca fost primul si singurul din viata mea sexuala.
Nu cred ca mai este ceva de reparat, sau mai bine zis nici nu mai vreau sa incerc sa trag de aceasta relatie.
Ce ma face sa stau alaturi de el, este obișnuința, faptul ca avem amintiri frumoase, ii stiu slăbiciunile si efectiv imi pare rau sa il ranesc.
S-a mai confruntat cineva cu o asa sitauatie? Cum as putea sa intrerup aceasta relatie?

Răspuns Câştigător
| Necunoscut112 a răspuns:

Gândeşte-te ca alte femei curajoase o iau de la capăt după ani si zeci de ani de căsătorie, cu copii implicaţi. Tu eşti tânără, necăsătorită si fără copii. Gandeste-te la fericirea pe care ai putea să o obţii alături de altcineva. Ai fi dispusa să trăieşti restul vieţii lângă un astfel de bărbat, in conditiile in care viaţa e una singură si tu nu ştii cum e viaţa in afară de el? Fii curajoasă altfel o sa regreti 100%.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tu inca il iubesti dar deja v-a prins o rutina si monotonie care va plictiseste. Incearcati sa stati o perioada departe unul fata de celalalt sau mergeti undeva nou impreuna, faci ceva nou si interesant

| Violleta2022 a răspuns:

Atunci, de ce dumnezeu stai intr-o relatie care nu te satisface sentimental sau fizic?
Rupe relatia si nu mai pierde timpul, ca nu merita sa suferiti din atata lucru.
In felul asta, va potoliti si parintii, care vor inceta sa va mai bata la cap cu ce vor ei.

Răspuns utilizator avertizat
| Uvox a răspuns:

Daca si tu înțelegi că relația nu mai poate avea viitor ce mai astepti?
Ai pierdut niste ani din viata, nu mai continua asa.
Tu ai detalii, tu esti in masura sa decizi cum se va termina.
Nu este usor pt.niciunul dar sa iti para rau ca o sa-l ranești?
Daca alegi sa te protejezi pe tine si viitorul tau de o relatie care oricum nu are nicio șansă înseamnă că il ranești? Preferi sa te sacrificiu tu?
Crede-mă, o sa fie mai rau pe masura de trece timpul.
Sunt cupluri care se despart si dupa 20 de ani si nu se face gaură în cer.
Ai grija de tine.

| gheorghe699 a răspuns:

Simplu,direct,il parasesti. daca nu-l iubesti, de ce sa tai cu el? ..chestia cu ranitul, suna aiurea, cred ca nu ai curajul sa decizi.