| anonim_4396 a întrebat:

Sunt împreună cu prietena mea de aproximativ 2 ani.
În urma cu ceva timp ea avea o prietena foarte buna care îi ocupa foarte mult timp și o scotea cu tot felul de băieți fară ca eu sa știu (am aflat în cele din urma de la prieteni).
În timp relațiile dintre ele au început sa se limiteze iar noi am ajuns la relația perfecta dacă pot sa spun așa. Totul a fost perfect dar fata respectiva a apărut din nou în viața prietenei mele și îmi e teama sa nu se repete trecutul.
O văd mai schimbată pe zi ce trece.
Ce sa fac? Ajutor va rog!

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Discuta cu ea, banuielile doar te macina pe interior, e atat de simplu, comunicati intre voi tot ce va deranjeaza.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai stat cu una care si-a schimbat partenerii constant macar daca avea situatie materiala sa iti ofere un BMW M4 si haine de marca puteai sa zici ca merita dar asa nu merita, poate sa prinda o infectie apoi ti-o da tie

| Violleta2022 a răspuns:

Sa comunici cu prietena ta, ca asa este normal, sa deshizi gura si sa o intrebi, asa cum ar fi trebuit sa o afci pana acum.
Eu nu as avea incredere nici in prietenii asta ai tai, care pot mintii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este indicat ca in conditiile precizate sa va asezati amandoi cat mai comod posibil la un asa zis ''pahar de vorba'', pentru a putea discuta despre relatia voastra actuala dar mai ales sa-ti spuna ea care este intentia si parerea ei in privinta a ceea ce se va intampla in perioada viitoare. Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Dacă iubita ta se lasă influențată de "prietena" ei să iasă cu alți băieți fără să știi atunci nu cred că ar avea rost să ai o relație cu ea.
Cel mai bine ar fi să vorbești cu ea, spune-i că acea fată nu este o influență bună și să se îndepărteze de ea.