| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu prietenul meu de 6 luni(amadoi18 ani) ne iubim ff mult, in ultima perioada simt ca vreau sa fac dragoste cu el(sunt virgina)numai ca mi se pare ca el nu ia nici o initiativa concreta, cand ne vedem prin oras seara in locuri mai ferite ma atinge pe fund, ma saruta cu pasiune astea pentru mine sunt semne ca si el ar vrea.noi ne intalnim mai mult prin oras.La mine sunt parintii mai mereu cu mine acasa, iar la el ar putea totusi daca ar vrea, dar sincer nu stiu ce asteapta. el e foarte atent si ma gandesc ca nu vrea sa cred ca doar asta vrea de la mine.cat sa mai astept? Mie nu-mi vine sa-i zic"hai vreau acum sa faci dragoste cu mine du-ma undeva"ma simt pe deplin pregatita si chiar vreau sa fac pasul asta dar se pare ca nu am cu cine...multumesc(va rog sa-mi raspunde-ti serios)

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E putin cam devreme, sunteti doar de 6 luni impreuna. Ca sa ajungeti in pat, relatia trebuie sa se rodeze cat de cat. sa se instaleze un anumit tip de intimitate. Nu il grabi, n-o sa va placa prea mult daca in loc sa faceti dragoste veti face sex grabit. Toate la vremea lor.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ma gandesc ca e si el virgin si de-aia nu propune inca.
Oricum, te respecta si asta e bine!

Uite, poti sa faci asa: deschide tu subiectul despre sex, gen: ''tu cand crezi ca e potrivit sa faci sex cu iubitul, dupa cate luni de relatie?''. El stie ca esti virgina, bate apropouri?! Macar niste semne ar trebui sa-ti dea!

Daca nu alegi faza cu vorbitul fa asa: invita-l la tine cand nu sunt ai tai ca sa va uitati la un film, in timpul asta saruta-l mai pasional, adu-l la disperarebig grin si daca nici atunci nu isi pierde firea cu tine eu zic sa vorbiti serios!

nony
| nony a răspuns:

Cred ca e prima intrebare de pe TPU in care o fata se roaga de un baiat sa faca dragoste cu el laughing Nu credeam sa mai vad asa ceva vreodata.
E simplu. Te auto-inviti la el cand stii ca este singur acasa, cu varias motive, si cand ai ajuns, stii sigur ce ai de facut.Nu uita de prezervative.Bafta!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

6 luni...de ce nu mai astepti putin. mi se pare ca prea de grabestibig grin
probabil si lui i se pare prea devreme si de-aia nu-ti propune. daca o sa ii spui tu sa faceti dragoste o sa pari o disperata in ochii lui

| chandnisharma a răspuns:

Arata-i ca esti excitata si vezi cum raspunde daca nici asa nu merge deschide o conversatie despre sex de exemplu zii o prietena de-a mea a facut sex cu prietenul ei dupa 4 luni si vezi ce zice

| Alëxąndŕą a răspuns:

Vine de la sinewinking

| emilia a răspuns:

Poate asteapta ca tu prima sa ai intiativa.
Excita-l tare si ii vei vedea reactia.
Daca simti ca e infierbintat spune-i atunci si veti avea parte de o noapte pasionala.
P. S
Poate nu vrea sa iti spuna crezind ca te va supara.
Probabil, crede ca daca iti va zice, tu vei crede ca doar pentru a avea in pat sta cu tine.
Eu consider ca iti da doar indicii si ca ar trebui sa fii tu curajoasa si cind sunteti in doi, va sarutati ii spui.
Pup si numai bine!

| emilia a răspuns:

Pai, duceti-va la un hotel.
Acolo nimeni nu va va deranja. Zi-i ca trebuie sa mergeti la o prietena care e cazata la un hotel, si cind ajungeti saruta-l si asa veti petrece nopatea.
Mult succes.
Funda?

| Madden a răspuns:

Lol @ raspunsul lui Onny91 laughing si Cora eu nu cred ca 6 luni e putin
Cel mai bine e sa deschizi subiectu asta si sa il intrebi ce parere are, e posibil sa fie jenat de ceva anume si nu iti spune, funda?

| Onny91 a răspuns:

Cobralaughing) cum sa se grabeasca mai...
fata mea spune-i fara jena.ca esti pregatita sa iti incepi viata sexuala cu el...si daca nu intelege ce vrei sa ii zici laughing spune-i direct laughing fu_e-malaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc, totusi as vrea si parearea unui baiatbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca m-am exprimat gresit, adica noi nu ajungem in punctul de a o face si ne oprim, pur si siplu nu putem continua pentru ca ori nu-i locul ori momentul potrivit...si el nu se ocupa de asta.asta ma deranjeaza, daca as fi cu el cand si unde trebuie m-as descurca sigur.deci cum sa-l determin? mersi

| Giulia_6293 a răspuns:

Discuta cu el despre tot felul, pana il intrebi daca vrea sa faca pasul acela cu tine...pls da-mi funda!