| Alejandra4785 a întrebat:

Sunt in clasa a8-a si ma gandesc deja cum o sa fie la liceu vreau sa va spun ca sunt proasta la matematica adica nu numai eu toti colegi mei noi in clasa a 8a facem tabla imultiri saptamana viitore trecem la aia cu 6 eu stiu tabla imultiri dar doamna ne-o da in fiecare zi sa o scriem de 8 ori noi nu stim matematica deloc deoarece facem cu dirigintta si ea ne da teoreme sa scriem dupa carte si sa facem desenele dupa carte la tabla cand ne scoate facem exercitii dar cu ajutorul ei de curand am dat teza si nu am stiut nimic teza a fost facuta de o profesoara foarte buna de matematica de la noi din scoala cealalta clasa de a 8a stie matematica deoarece face cu o profesoara foarte bun doamna diriginta ne da tabla imultiri vreau sa spun ca notele mele la matematica e 8 7 6 dar eu nu stiu nimic. ce parere aveti? ce sa fac? la liceu o sa imi fie foarte greu

7 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Tabla inmultirii in a8a?straight face omg...
mai bine va duceti la directiune si spuneti modul cum preda aceasta profesoata pentru ca femeia asta e proasta rau sau mai bine vorbiti cu parintii pentru ca este inadmisibil ca in clasa a8a sa faceti inmultiri straight face

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Daca cazi la un profil de mate-info sa fi sigura ca o sa-ti fie foarte greu.

| AshuraElric a răspuns:

Meditatii...si vei fi nevoita sa o iei chiar de la zero, probabil.La liceu, poti alege un profil uman dar tot vei face matematica si vei avea nevoie de anumite cunostinte.Nu stiu ce "fel" de profesoara ai din moment ce va pune doar sa copiati de pe carte. :-)

| love_6120 a răspuns:

Pai nu aveti ce sa faceti. daca asta e profesoara.straight face Cel mai bine e sa te duci la liceu la un profil uman: stiinte sociale sau filologie.Eu zic ca ar trebui sa te apuci de pregatire.ca nu poti sa faci tabla inmultirii in clasa a 8-a. Mult succes! :*

| MasterOfDisaster a răspuns:

In primul rand,mai pune un punct,virgula,sau ceva,ca e foarte greu de citit ce ai scris tu acolo.
apoi,in legatura cu matematica si scoala in general:pune-te si invata anul acesta, invata tot ce poti, sa iei macar un 5 la examene sau ce dati voi ca sa intrati la liceu.invata bine-bine tabla inmultirii (ca e nasol sa nu o stii in clasa 8-a), si toate formulele, teoremele care vi le preda.ai putea sa iei niste meditatii, ca te vor ajuta foarte mult.
stiu ca nu poti sa ingrasi porcul in ajun, dar totusi mai ai 6 luni in care poti recupera materia cat de cat,sa iei, cum am mai zis, macar un 5.
poti alege un profil ca mine,stiinte sociale sau filologie,unde nu dai teza sau bac din matematica.e destul de usor,si mai ales nu faci nici fizica, chimie si biologie ultimii doi ani.
daca nu treci de capacitate, mergi la scoala profesionala.
cumpara-ti sau fa rost de manuale/culegeri din clasele 5-7, si invata din nou, cat poti, tot e ceva.
succes!

| byencutza95 a răspuns:

Buna! La liceu poti alege un profil de filologie si vei scapa de matematica (vei face in clasa a 9-a si a 10-a, iar in clasele a 11-a si a 12-a nu mai faci nici mate, fizica si chimie), dar doi ani tot vei face mate. bafta happy

| Printesyka a răspuns:

Doamne deci chiar ca sunteti intr-o intorsatura foarte dificila, desigur ca o sa iti fie greu daca faci numai inmultire si atat