| Ciprian_Alin_1999 a întrebat:

Sunt in friendzone de aproximativ 2 ani si ea stie ca o iubesc si tin enorm la ea... Vreo idee cum sa scap?

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Părerea mea este că trebuie să te apuci de sală şi să te faci un fel de macho.
Lasă-mă cu fraza: "sufletul contează, nu fizicul". Ai stat în aşteptare timp de 2 ani şi tot prieteni sunteți. Dacă nu este de ajuns personalitatea ta, fă-o să te dorească fizic. Nu mai alerga după ea, fă-o pe ea să alerge după tine.

11 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna happy
Poate chiar nu reuseste sa te vada ca pe mai mult.
Ca sa scapi din friendzone, ar trebui sa renunti si la ea. Sa te ocupi de tine. Sa-ti propui sa-ti continui viata fara ea, chiar daca poate pierzi si o prietena, tu singur trebuie sa-ti impui asta si sa reusesti.

Tinand in continuare legatura cu ea, nu o sa poti sa treci peste, ochii care nu se vad, se uita! Poate uneori cu greu, dar se uita. Pe ea din pacate nu ai cum s-o faci sa se indragosteasca de tine, pentru ca tind sa cred ca doi ani sunt de ajunshappy exista si "minuni"- Gen sa vada ca nu te mai are, si sa te priveasca si altfel. Dar iti sugerez sa-ti vezi totusi de viata ta, sa nu stai in baza ei, cum s ar spune happy.

Eu nu cred ca-si bate joc de cine, ci poate chiar nu reuseste sa te vada ca pe mai mult, iar asta nu e vina ei.

Ideea e ca noi putem sa iubim pe oricine, partea nasoala e ca si ei la fel! Chiar daca nu suntem noi cei iubiti.
Succes! happy

| Alexandru0007 a răspuns:

Ce-i aia friendzone?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandru0007):

O ciuperca, pare.mi.se.

| RAY a răspuns:

Fata te vede ca un frate atat

| T0T a răspuns:

Întâi scapă de prostie, după vei scăpa de foarte multe probleme din viața ta.

| PersonajFictiv a răspuns:

Spune-i ca vrei sa deveniti prieteni cu beneficii.
Poate dupa doua numere o sa te iubeasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imaginează-ți că suferi de toate tipurile de cancer i-ar ea are antidotul și nu vrea să ți-l administreze.
Nu te iubește dar te ține pe lângă ea, pentru că știe că poate profita de pe urma ta dacă vrea.
Dacă tu o iubești nu este obigatoriu ca și ea să te iubească. (Nu sunteți la piață ''Îți dau, îmi dai'').
Nu-i mai acorda atenție, fă diferite activități. ( Gândește-te bine dacă o iubești sau e o provocare pentru că este inabordabilă). Baftă!

Răspuns utilizator avertizat
| OMFGConrad a răspuns:

Nu există "friendzone", doar fete deștepte și băieți creduli și proști. îmi pare rău să-ți dau eu vestea asta, dar tu cu siguranță nu faci parte din prima categorie. laughing
Cum să ieși?
Ai două opțiuni:
1. Pe ușa din față sau
2. Pe ușa din spate.
Oricum ea nu o te va vedea vreodată mai mult decât o simplă "prietenă". Găsește-ți o fată care să te iubească nu să te folosească! Poate poți mai mult de atât...

| KANTA a răspuns:

Ai incercat sa o violezi?