| pantofipantofi a întrebat:

Sunt in pauza de 7 zile la anticonceptionale in prima luna de administrare, primul blister l-am terminat, sunt in a 2 zi de pauza maine e a 3 si inca nu mi-a venit menstruatia, sunt foarte ingrijorata, exista riscul sa fiu insarcinata daca am inceput pilulele din prima zi a menstruatiei, si am avut primul contact abia dupa 8 zile, si am luat pilulele ca la carte fara sa uit vreuna si fara sa intarzii ora nici macar 1 minut, sunt ingrijorata, ce sanse sa fiu insarcinata sunt? am avut contacte neprotejate luna asta, dar le-am inceput abia dupa 8 pilule inghitite

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu esti insarcinata. Menstra trebuie sa vina la 2-5 zile de la terminarea blisterului, cel mai probabil in ziua a patra. Asa ca nu ai absolut nici un motiv de ingrijorare.

| anca13 a răspuns:

Nu-ti fa griji, este ok.Si la mine a fost tot asa, mi-a venit abia in a 5-a zi de pauza.:*

Răspuns utilizator avertizat