| anonim_4396 a întrebat:

Sunt indecisa si doresc sa aud cat mai multe opinii ca sa pot sa ma decid. Trec direct la subiect. Problema e ca recent colegul de camera al iubitului meu si-a batut joc de mine in ultimul hal pe facebook. E lunga povestea, ideea e ca e un arogant si un rautacios care si-asa are probleme cu politia, dosar penal etc etc... ei bine, iubitul a vazut asta dar nu m-a anuntat. Cand am vazut eu postarea respectiva imediat i-am zis ce am vazut iar el zicea ca si el a vazut si ca umbla vorba deja. Si l-am intrebat ca nu are de gand sa faca nimic in acest sens, adica nu stiu...sa-l ia la rost, sa-l certe, sa-l injure, totusi ceva! el? nimic. Ma intreba ce ar trebui sa faca. Ideea e ca el nu m-a aparat in aceasta situatie injositoare.Din contra, a fost ca un spectator in aceasta situatie si ma lua inca el la rost ca ce astept eu de la el sa faca daca nici eu nu fac nimic. Dupa toate astea eu a trebuit sa fac scandal ca sa il conving pe nemernicul ala sa stearga postarea. A fost o mare dezamagire pentru mine. Stiam dintotdeauna ca iubitul meu e mai moale de fel dar asta m-a durut foarte mult. Parintii mei imi spun sa-i dau papucii ca e o mamaliga si nu ma merita. Voi ce ziceti? merita inca o sansa sau sa-i dau pace?

Răspuns Câştigător
| Șurubelniță a răspuns:

Daca si-a batut joc de tine in mediul virtual imagineaza-ti daca s-ar intampla in viata reala. Desigur, circumstantele sunt diferite, nu poti prezice daca omul ar proceda la fel, e posibil sa te apere, e posibil sa fie la fel de mamaliga, in cazul acela nu mai incape loc de discutii.
Tu esti cea care il cunoaste pe prietenul tau, noi cei de aici nu putem sa-l caracteriam doar dupa ce ai spus tu in postarea ta.
Pune in balanta tot ce se intampla in relatia voastra, daca esti intr-adevar multumita, daca consideri ca ai lipsuri, mi se pare aiurea sa pui toata relatia in balanta pe seama unei intamplari.
Incearca sa nu fi subiectiva, fii obiectiva si atunci iti vei da singura raspunsul la intreabarea cu sansa. Ideal este sa iei tu singura decizile, nu altii.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E mai moale de felul lui cum spui tu si probabil n-a vrut sa-si faca probleme cu colegul de camera pentru ca i-ar fi greu dupa sa locuiasca cu el fiind certati. Eu zic sa-i mai acorzi o sansa, si daca altcineva se mai ia de tine si el nu actioneaza in niciun fel nu prea merita.

| mihai69 a răspuns:

Dă-i ce vrei tu; dar într-un fel, omul are dreptate: tu trebuia din clipa când ai văzut mesajul să raportezi la FB și să ceri ștergerea acestuia. Ai fi rezolvat mult mai iute treaba. El, chiar dacă ar fi făcut report, ar fi putut fi ignorat de cei de la FB, pe motiv că nu e direct implicat.

Răspuns utilizator avertizat
| AdiNutuu a răspuns:

El e fata tu esti baiatu arunca-l in strada, tu ai nevoie de un baiat tare langa tine care tipa nu plange ca il doare gatul, Parerea mea daca esti prost nu ai ce cauta langa una mai desteapta ca tine du-te tot la prostii.

| Constantin_Andrei_1996_WXSd a răspuns:

Tu trebuie sa iti cauti un baiat care te merita. Lasa-l sa fie moale si singur laughing Daca nu stie sa apere ce iubeste.