| madalina_7645 a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat care arata foarte bine si faza e ca de fiecare data cand trec pe langa el, simt cum incep sa tremur.

sa`mi tremure corpul sau mainile.

sau cand era langa mine si a vorbit cu mine au inceput sa`mi tremure vizibil mainile FARA SA VREAU, nu mai stiam ce sa zic.

nu`mi gaseam cuvintele, sau chiar aveam glasul care imi tremura un pic :-s

mi se pusese un nod in gat si`mi scazuse glasul :-s

faza ciudata e ca eu de obicei vorbesc foarte mult si nu am probleme.

numai ca in prezenta lui simt ca ma pierd.

incep sa ma agit fara sa vreau.

ma fastacesc si nu`mi mai gasesc locul.straight face

Are un fel de a fi.de te priveste fix si insistent in ochi, fara sa`si ia deloc privirea si numai cand ma priveste simt cum ma pierd definitiv...

nu mai stiu ce sa zic...nu`mi mai gasesc cuvintele :-s

asta se intampla numai cand stau in prezenta lui.

cand nu sunt in prezenta lui nu am absolut nimic thinking

el este o persoana foarte sigura pe el si asta ma face sa ma agit mai mult

sunt o persoana care nu a prea stat in preajma baietilor.

Ce este cu mine?

Ce pot face sa nu mai tremur in prezenta baiatului respectiv?

Ce va crede el despre mine cand va vedea ca imi tremura mainile langa el?

Va zice ca sunt o persoana slaba de inger si tot asa crying

Eu nu vreau ca el sa vada ca eu tremur :-s. pur si simplu deodata tremur si nu`mi pot controla tremuratul.

explicati mai mult va rog.

7 răspunsuri:
| Maria123 a răspuns:

Inseamna ca iti place foarte mult de el.Incepi sa tremuri pentru ca constientizezi prea mult ca esti fata in fata cu el si ti-e frica sa nu te faci de ras.Gandeste-te ca vorbesti cu altcineva si o sa-ti fie mai usor, o sa fi mai relaxata.Mai gandeste-te ca tie iti place de el doar pentru ca arata foarte bine, inca nu-l cunosti asa bine ca persoana.

| mypasionareyou a răspuns:

Te-ai indragostit, asta este. nu iti poti controla emotiile. incearca sa il cunosti mai bine, nu doar sa fii atrasa de el din punct de vedere fizic. mi s-a intamplat, stiu foarte bine cum este. o singura privire de-a lui te innebuneste de-a dreptul, chiar si parfumul pe care il poarta te ameteste.defectul baietilor ff aratosi este ca isi dau prea mare importanta si vor sa amageasca multe fete doar din orgoliu. cunoaste-l mai bine si dupa o sa iti dai seama singura de adevar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai emotii mari. daca te culci cu el ce faci? mori? Doamne fereste? trebuie sa te controlezi,sa te calmezi din timp, sa-l privesti cu indrazneala fiindca, este un om ca toti oamenii.la fel ca tine.doar ca e baiat si e indraznet, iar tu esti timida.

| Gabitech a răspuns:

Buna madalina, eu zic sa te calmezi..sa te aduni putin. iti place de el e vizibil si cred eu ca si el stie treaba asta si profita..stie cum sa accentueze ideea pentru ca ii convine situatia
sfatul meu : sa te aduni si pana nu o sa intelegi si tu ce simte el pentru tine sau ce parere are despre tine ..tremuraturile astea vor continua happy

| madalina_7645 explică:

Nu am avut niciodata prieten pana acum.sad nu`mi pot controla emotiile.
am incercat dar nu pot.sunt o fata care nu a prea stat in preajma baietilor. sad
am incercat si cu autosugestie sa nu mai tremur in preajma lui dar nu pot.nu stiu ce sa ma mai fac.
HELLLLP pls sad

| madalina_7645 explică:

Ajuta`ti`ma va rog.tremur in prezenta lui fara sa vreau crying
apare tremurul dintr`o data si nu stiu cum sa ma controlez sa nu mai tremur crying
el este f sigur pe el se stie ca`i irezistibil si nu vreau sa-i hranesc orgoliul crying
ma va considera o fata slaba cand ma va vedea ca tremur crying
credeti ca atunci cand va vorbi cu mine. daca imi voi pune mainile la spate nu va vedea ca tremur?
ce solutie puteti gasi ca eu sa nu mai tremur in prezenta lui?
plus ca ma si agit si mai si tremur...nu vreau sa vada crying
pls help.va rog frumos ajuta`ti`ma crying

| danis_5754 a răspuns:

Tie frica sa nul pierzi ca cuvinte nefolisitoare. sau poate nu ai experienta intr-o relatie