| AveeSuperstar a întrebat:

Sunt ingrijorata pentru o persoana draga, pneumonie virala care trece greu|?
Deci, a facut radiografie, a consultat doi medici, a luat tratament., si injectabil. A inceput prin octombrie.Cu toate ca se vad rezultate, inca mai expectoreaza si tuseste. Vreau si eu cateva sfaturi va rog, sunt genul acela de persoana care se ingrijoreaza peste masura si cand aud de toate bolile astea la plamani...ma ingrozesc.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tusea seaca poate ramane si 6 luni dupa vindecarea unei pneumonii virale. Insa daca persista si modificarile radiologice, ar trebui sa faca un examen de sputa (pentru a exclyde alte cauze) si neaparat un test HIV.