| Gianina27 a întrebat:

Sunt îngrijorată și am nevoie de ajutor. Am avut o aventură cu șeful meu și mi-e teamă ca soțul să nu afle. Totul s-a întâmplat în urmă cu 6 luni, la sosirea noastră în Anglia, când eu și soțul meu am decis să luăm fetița în vârstă de un an și să o luăm de la 0, într-o țară străină pentru un trai mai bun. Am venit aici prin intermediul surorii mele, care și ea lucrează la acest hotel de peste 5 ani, ea având vechime și fiind și manager totodată... Încă de la primul interviu, acest bărbat, adică directorul acestui hotel, s-a purtat foarte amabil cu mine lucru care mi s-a părut puțin ciudat, având în vedere statutul său și că eu sunt o femeie tânără și fără bani. Datorită faptului că mi-a plăcut limba engleză încă din școala primară și că profilul pe care l-am urmat în liceu a fost engleza și franceza, mi-a adus un foarte mare avantaj întrucât mi-a fost foarte ușor să port conversații cu oricine aici, în UK. După ce am ajuns în Anglia, primul lucru care am vrut să-l schimb a fost locuința deoarece eu, soțul și fetița locuiam în aceeași cameră cu mai multe persoane, în condiții precare de igienă, și fiind mamă și gândindu-mă în primul rând la sănătatea fetiței noastre, i-am spus asta șefului meu, într-o zi, când m-a invitat la el în birou, la o cafea iar el, foarte amabil și educat mi-a oferit cazare în hotelul respectiv, într-un apartament cu două camere, în condiții foarte bune așa că am fost foarte încântată, mai puțin soțul, el fiind puțin gelos de fel, mai ales că nu știe deloc engleză și mereu, când vorbesc cu un bărbat, trebuie să-i dau lui detalii despre ce am vorbit cu respectivul. Ok, ne-am mutat în apartamentul respectiv, iar după o săptămână, respectivul tip de origine libaneză m-a invitat la el în birou în pauza de la prânz, pe motiv că vrea să bem un ceai împreună, așa că am acceptat invitația dânsului. După 15 minute de conversație în care m-a întrebat despre mine, despre situația mea și despre relația mea cu soțul, el a început să-mi facă complimente cum că sunt foarte frumoasă, că arăt bine etc. și mi-a spus că menajul nu este pentru mine și că va vorbi cu cineva ca eu să urmez un curs și să ocup un post de secretară la hotelul lui, așa că vă dați seama ce încântată am fost când am auzit asta. După asta, a urmat să ne vedem a doua zi, așa că am stabilit ca adoua zi, la ora prânzului, să vin la el la birou și să mai discutăm, lucru pe care l-am și făcut... Când am intrat la el în birou, el mi-a zis să încui ușa și să trag jaluzelele, lucru care mi s-a părut puțin ciudat, dar el mi-a zis că să nu-mi fac griji și să mă relaxez, așa că el s-a ridicat, a venit la mine și a început să mă sărute și să-mi spună că mă place, iar eu nu am realizat pe moment în ce belea mă bag și, fiind puțin excitată, m-am lăsat purtată de valul plăcerii și am făcut sex cu acest bărbat matur pe fotoliul din biroul respectiv. După asta, el mi-a zis că pot să plec acasă, că nu mai e nevoie să termin orele (în mod normal, trebuia să mai lucrez până la ora 17:00) așa că ne-am mai sărutat puțin, am mai băut o cafea la el în birou și după asta am plecat la mine în apartament. Timp de o lună, am făcut sex cu el în fiecare zi, atât în birou la el, cât și în mașina lui, într-o pădure situată în apropierea hotelului respectiv. În ultima săptămână, a început să mă cam ignore așa că l-am întrebat de ce nu-mi mai răspunde la mesaje iar el m-a chemat ieri în birou la el și mi-a spus că totul a fost o aventură, că mă place, mă respectă, dar că trebuie să punem capăt deoarece facem o greșeală dat fiind faptul că atât el, cât și eu, avem copii acasă și că ar fi bine s-o terminăm. După asta, am ieșit din birou plângând și de ieri, plâng încontinuu pentru că eu chiar m-am îndrăgostit de acest bărbat și nu știu ce să mă mai fac: să-i spun totul soțului meu și să divorțăm, sau să-l mint și să mă comport ca și cum nu s-ar fi întâmplat nimic?

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Relax, nimic nou sub soare!
Ai copil de crescut, bucura-te de ce ai putut trai, ai un job super, perspective, etc.
Taci si vezi-ti de treaba la modul cel mai serios, altfel risti sa te bata sotul gelos, si sa te si paraseasca, asta vrei?!
Fi realista, ai avut o faza ca in filme si asta e!
Fi serioasa maxim in job si perfectioneaza-te si ai mare grija de copil, ca in tara e jale!
Good luck!

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa uiti absolut tot ce s-a intamplat fiindca a fost o simpla aventura fara nicio importanta pentru acel barbat (insurat si el) si sa reiei din nou totul de la 0 (zero) alaturi de sotul tau. Sanatate!

| Drimmero a răspuns:

Cata lume naiva.e un trolling inspirat din viata reala, atat cu femei vrajite de sefii lor cat si de barbati care isi lasa familiile dupa unele aventuri.

| Andreeush a răspuns:

La familia ta nu te-ai gândit când ai decis să ai o aventură cu acel om?
E evident că ăla nu o să își lase familia pentru una ca tine.

| Goete a răspuns:

Ce ti s-a parut ciudat? Ca a vrut sa **** o **** tanara si acum stai cu frica sa nu afle sotul?
Mi-ar fi rusine sa povestesc asta tuturor

| llleo a răspuns (pentru Goete):

Orice om greșește. Hai să fim oameni și să ajutăm. Menționez, nu susțin nimic.

| GouDidodino a răspuns:

Nu-i spune nimic soțului, încearcă sa-ti maschezi supărarea si treci peste acest episod. Bafta

| Raizing a răspuns:

Heh!
Ii iubeai bani, nu pe el.Relax.Pierzi totul... nu-i spune nimic sotuluiwinking
Îndură de dragul copilului.Asta e, a fost s-a dus, a trecut + esti tânără, o sa mai ai ocazia sa-l inseli din nou, dar fa-o mai calculatbig grin

Cu toti v@ doriti o viata mai buna...ai rabdare, vezi ce mai apare-pe viitorwinking

| FlowVODA a răspuns (pentru Raizing):

Imi vine sa plang, chiar vrei sa para ca ea e victima? rolling on the floor)))))

| Raizing a răspuns (pentru FlowVODA):

Of, tu! Cu toti -suntem Victime Alor Propii DORINTE!

| Blueberry8 a răspuns:

Pai la varsta ta, avand si copil era clar ca vrea doar o aventura, nu? Sau credeai ca s-a indragostit de tine? laughing Ar fi culmea! A fost atras de tine din punct de vedere sexual si nimi mai mult! Eu nu stiu cum o sa traiesti tu cu sotul tau stiind ca l-ai inselat atata timp si cu cine?! Cu seful! Intretineai relatii sexuale si cu sotul in tot timpul asta? Mie mi-ar fi fost rusine sa il mai privesc in ochi.Iti lipseste ceva acasa? Nu aveti relatii intime? Nu te mai atrage sotul?! Poate asta e o explicatie, dar nici in asa caz nu as fi de acord cu inselatul. Orice sfat ti-am da noi, tu tot ca tine o sa faci, asa ca e alegerea ta daca ii spui sotului sau nu, divortezi sau nu.

| FlowVODA a răspuns:

Nu stiu cum sa-ti spun ca sa nu te jignesc, de fapt ba da..chiar vreau s-o fac. Esti o zdreant@!