| Guzmanelul a întrebat:

Sunt intr-o problema destul de mare acum.De vreo cateva minute una dintre cele mai bune prietene ale mele mi-a dat ignor si cred ca nici n-o sa-mi mai vorbeasca prea repede.Totul a inceput cand a vut proasta inspiratie sa ma intrebe daca putem sa fim mai mult decat prieteni, dar eu am refuzat-o a doua oara pentru ca pentru mine imi este ca o sora.Eu i-am propus sa ramanem in continuare prieteni buni si ca sunt dispus sa uita ultima conversatie, dar din cate stiu eu cand un prieten foarte bun iti cere se fiti ceva mai mult de atat si te refuza nu pierzi numai relatia ci si peietenia, dar eu am fost de acord sa ramanem prieteni su acum ea nu vrea sa-mi mai vorbeasca. Dupa un timp a inceput deja sa ma calce pe nervi si ajuns cu vorba la ignor si eu nervos deja i-am zis sa-mi dea linistita ca o ajut sa gaseasca si tastele.Imi cer scuze ca v-am chinuit cu atata poveste, dar spuneti va rog ce sa fac.(eu cred inca ca eu sunt cel nevinovat). VA ROG AJUTATI-MA!

Răspuns Câştigător
| IIZZYY18 a răspuns:

Din cat griji iti faci lumea ar cam zice ca si tu o placi mai mult decat o simpla prietena buna.
Chiar daca fata a facut o pasiune pentru tine, asta nu inseamna ca trebuie sa ajunga la chestii cu ignore, etc.
Sfatul meu nu iti mai face atatea griji, daca v-a accepta chestia sa fiti doar prieteni, bun daca nu, nu prea iti este prietena desi ea ar trebui sa realizeze chestia asta.
Bafta

2 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Nu esti tu cel vinovat!
Ar trebui sa te inteleaga daca iti este cea mai buna prietena!
Mai bine intalnitiva undeva si incearca sa vorbesti cat se poate de deschis cu ea ca sa te inteleaga!
Iar daca ea tot ajunge la concluzia ca vrea sa fiti impreuna...aici nu prea stiu ce sa zic.

| Ekcstsy a răspuns:

Spune-i atat: nu esti dispus sa dai o buna prietenie pe o relatie care la un moment dat exista posibilitatea sa nu mearga si sa o pierzi de tot. Citeste asta: http://www.tpu.ro/......prietenie/