| Bodychip1979 a întrebat:

Sunt intr-o relatie cu un baiat dar la inceput de relatie a aparut un alt baiat de care m-am indragostit si cu baiatul cu care stau acum nu stiu ce sa fac, un sfat va rog?
Celalalt baiat e mai rece si nu prea mi-a acordat atentie doar din cand in cand dar ma tot gandesc la el chiar daca au trecut 8 luni si nu stiu ce sa fac, el stie ca am o relatie dar tot nu vrea sa renunte la mine.
Problema e ca eu si acel baiat suntem la 2000 de km distanta si eu o sa merg in tara aia acum de Craciun si o sa ma stabilesc acolo.
Deci ce sa fac cu baiatul cu care sunt in relatie? Dar cu celalalt oare ma uraste? Ma mai vrea?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

nu se schimba niciodata, eu unu nu te-as accepta, treaba fiecaruia

| Violleta2022 a răspuns:

Fii sincera macar odata in viata ta si spune-i primului baiat adevarul, desparte-te de el cum ar fi normal, inainte sa incepi o alta relatie.
In orice caz, cred ca nu va functiona relatia cu nici unul dintre ei, odata ce-i vorba de 2000 km intre voi, iar tu nu vei putea intretine o asemenea relatie.

| Bodychip1979 explică (pentru Violleta2022):

Ideea e ca eu o sa ma mut in acel oras si stam aproape unul de altul undeva in ianuarie ajung acolo

| Violleta2022 a răspuns:

Scuze, abia acum am vazut ca tu esti gay, uitandu-ma la arhiva intrebarilor tale:
https://www.tpu.ro/utilizator/aanxiu/intrebari/

| Bodychip1979 explică (pentru Violleta2022):

Ii contul fratelui meu

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bodychip1979):

Tu chiar te astepti sa te mai creada cineva?
Mai ales ca-i gratis si dureaza doar 2 minute sa-ti faci cont pe TPU.

| Bodychip1979 explică (pentru Violleta2022):

Crezi ce vrei ok?

| Andreeush a răspuns:

Mai bine spune-i adevărul decât să îți bați joc de el.

| Emma30555 a răspuns:

Ce rost sa stai cu un băiat pe care nu îl placi? Îți pierzi doar timpul mimând o relație de complezenta. Încearcă sa fii cu un băiat care îți place. Cu celalalt timpul va decide nimeni nu poate sa ghicească

| Goete a răspuns:

Dintre doi cai, vei sedea intre ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci tu vrei sa-l lași pe cel cu care ești acum și îți acorda atenție pentru cineva care nu îți acorda atenție și sa mai investești și bani și timp in fantezia asta. Îți meriți soarta.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc să renunți la actualul dacă te-ai îndrăgostit de celălalt și să nu te gândești la înșelat. Înșelatul provoacă suferință.

| Eteda a răspuns:

Pai eu zic sa-l lasi pe cel cu care esti acum, pentru ca daca il iubeai sau tineai la el cu adevarat nu aveai sentimente pentru celalalt baiat, asa iti bati joc de el, si nu uita, roata se intoarce si nu cred ca ai vrea asta, nu? Cel mai bine e sa fii sincera cu el, si cu tine si sa iti iei adio de la el, si dupa vezi ce ai de facut cu celalalt baiat, dar alta chestie, daca el era rece atunci ce te face sa crezi ca acum va fi altfel? Trebuie sa iti asculti inima, dar orice ai face, lasa l pe actualul, pentru binele lui si al tau

| Bodychip1979 explică (pentru Eteda):

Chestia e ca acel baiat il cunosc dinainte actualului si a venit odata la mine la lucru sa ma intrebe daca vrem sa iesim si i-am zis din greseala ca am prieten dar eu nu eram inca cu actualul pana atunci a fost atat de dragut si cald cu mine dupa aceea s-a racit si am inceput eu sa ii atrag atentia si pana in ziua in care am plecat in Romania atunci mi-a scris si sia cerut scuze ca a fost rece cu mine si eu am fost o proasta si m-am enervat pe el si i-am scris ca am prieten si ca ii un dulce s-a enervat si nu mia mai scris dupa aceia a venit in Romania la mine inoras si m-a cautat si mi-a scris si eu nu am putut sa ii scriu ca eram cu actualul a plecat dar tot mai tine la mine chiar nu stiu ce sa fac

| Eteda a răspuns (pentru Bodychip1979):

Atunci e clar ca pe el il vrei, simt ca ti e frica si mila sa nu l ranestu pe actualul, dar ii faci un bine pentru ca el isi va gasi alta, asa ca nu mai sta pe ganduri si in earca sa te desparti de el dar frumos si nu i spune de ce pentru ca il vei rani mai tare si nu asta vrei, spune i ca nu va intelegeti

| 223kkk a răspuns:

Ce întrebare ii asta? Crezi ca persoanele sunt niște chestii cu care nu știi ce sa faci. Persoanele ca tine merite sa sufere pana vad realitatea. Și probabil tot o sa refuzi sa o accepți părând mai ușor. Răspunsul e simplu fi realistica poate niciunul nu te iubește, ca să primești iubire întâi trebuie sa dăruiești.Ce întrebări de copii de 5 ani mai pui și tu care ar trebui sa gândești matur.