| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr o relație de 2 ani și iubitul meu nu mi-a cerut sa facem dragoste, spune ca se va întâmpla când sunt sigura și de preferat sa împlinesc 18 ani, ipotetic l am întrebat care ar fi primul lucru pe care l ar face după sex și mi-a spus ca m ar îmbrățișa, sigur ma iubește?

15 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita daca ai face sex doar dupa casatorie.Doar daca te ia de nevasta stii ca te iubeste.

| Violleta2022 a răspuns:

Noi nu avem de unde sa stim daca te iubeste sau te minte. Tu ar trebui sa fii singura care stie acest lucru, dar probabil ca esti mult prea micuta, ca sa-ti dai seama de asta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ei dacă după ce faceți sex, te mai și îmbrățisează, sigur, da sigur că te iubește. Dar eu am o întrebare de 100 de puncte. Cât o să dureze toată chestia?

| Wr3nch a răspuns:

Si sa ghicesc ca iubitul e mai in varsta ca tine cu cativa anisori?

| Curiozitățitpu a răspuns (pentru Wr3nch):

Cu un an

| Wr3nch a răspuns (pentru Curiozitățitpu):

Hmmm. In cazul asta e ok. Nu ar fi stat 2 ani cu tine doar ca sa dispara in ceata dupa ce faceti sex. Dar recomand doua lucruri:
1. Sa cumparati prezervative sau altemijloace de protectie
2. Sa o faci doar daca te simti tu pregatita.

| FreddieM a răspuns:

Hai ca vin si eu cu o parere. Da, te iubeste sincer si mai cred ca intr-o relatie atat de lunga, subiectul sex nu ar trebui sa mai fie tabu. Si mi se pare chiar frumos ca discutati si planificati,, prima noapte de dragoste''. Nu uitati sa va protejati.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Heei!

Sunt posibile mai multe lucruri, faptul că pune accent pe fix 18 ani ridică niște semne de intrebare

În același timp ar putea doar sa nu aibă încredere în tine și să considere că nu ești pregătită

Întrebarea e, tu ești pregătită știi sigur și exact că asta vrei iar el nu simte la fel?

| LostForForever a răspuns:

Sa sti ce nu te iubește dacă vrei sa stii adevărul

Nu trebuie sati cera niciodată asa ceva doar dacă vrei tu cand vrei tu nu trebuie sate forțeze vreodată la așa ceva și mai alea când ai spus dupa ce faceți chestia asta o sate imbrătiseze este foarte nu știu cum sa spun mai clar o prostie mare se tot trista rău dacă asta pentru tine inseamna ca te iubește el după ce se Culca cu tine

El trebuie sate iubească cu și fără sa se culce cu tine nu-și are importantă așa ceva nu are trebuie sa fie pe primul loc așa ceva el trebuie sate iubească cu adevărată orice ar fi orice s-ar întâmpla și chestia asta S-o faci tu când ești pregătită cu adevărată cică o sate imbraciseze nu poate sate inbratiseze și când te iubește cu adevărată fără sa facă chestia asta? Și ce dacă este 2 ani? Sa fie și mai mult faci ce simțit tu cu adevărată

| sadrian46 a răspuns (pentru LostForForever):

El trebuie sate iubească cu și fără sa se culce cu tine.
Poți să explici cum e iubirea aceea fără să se culce cu ea, din ce constă ea, pe ce bază, cum se manifestă, că spui că trebuie.

| LostForForever a răspuns (pentru sadrian46):

Cu toată inima și cu mare drag am sati explix am sa-ti spun adevarul

Când iubești pe cineva nu-ți mai pasa frate nimic adică nimic nu-ți mai pasa dacă se culca sau nu cu tine ști de ce? Petruca tot ce Conteza frate cu adevărată este unul singur atâta doar unul singur și ăla este ia atâta nimic altceva nu mai Conteza dacă se culca sau nu cu tine nu mai Conteza.

Ce conteza cu adevărată este ca ia este fricită cu adevărat ia este sănătoasă ia nu are probleme nu are lipsa de nimic nu-i lipsește nimic are tot ce vrea inima ei.

Sa nu-i ti condiții de ce sa facă cu cine sa vorbescă cum sa se îmbrace ce sa facă astea sunt bolnave chestiile astea sa obligi un om cu cine sa vorbeaca cu cine nu deja ma enervez nu mai continui sa spun nimic.

Când iubești pe cineva frate nu Mai Conteza sex nu mai Conteza ca se culca sau nu cu tine astea sunt nici pe ultimu îți spun sincer cu toată inima și dacă te mint cu cineva Dumnezeu sama facă cum vrea el ai sa dea o boala in mine fără leac cancerul și toate bolile

Prezența ei faptul ca o vezi o auzi sti ca este bine ca este in siguranța sti ca ia este sănătoasă astea trebuie sa Conteza cu adevărată astea nu ce spune ăla ca după ce așa o ia in brațe alea sunt rahaturi ăla nu o iubește cu adevărată.

nu știu cum sunt alți da eu așa iubesc asta sunt eu așa sunt eu chiar de nu-i la fel nu are nimic oricum nu mi dorit niciodată sa fie la fel sa simtă la fel sau sa ma țină de mâna sau să-mi spună ce nu știu cum vai ce frumoa ești sau altele S-o văd era de ajuns mulți nu ai idee nu-și pot închipui vreodată cât valorează cu adevărat sa vezi omul pe cre îl iubești sal auzi pe omul pe care îl iubești Conteză atâta de mult ca ți-ai poți închipui vreodată asta Conteza cu adevărată nimic altceva

| sadrian46 a răspuns (pentru LostForForever):

Ce frumos, ce înălțător te exprimi. Dar asta este o poezie minunată, un poem în proză. Dar tu ai trăit vreodată cu persoana pe care o iubești așa, sub acelaș acoperis, mâncând din aceeași farfurie, dormind în acelaș pat, cu persoana pentru care spui că ai această iubire de vis. Să faci asta, să vezi ce mai rămâne din visele tale.

| CristianPetre2002 a răspuns:

Totul e natural o sa vina de la sine cand o sa fie pregatit si tu cand vei fii se va intampla

| tortilă a răspuns:

Nu-ti face griji, poate nici el nu este pregatit inca. O sa vina natural atunci cand o sa fie momentul.

| AlexandruAlex96 a răspuns:

Nu te iubeste