| anonim_4396 a întrebat:

Sunt introvertit si am anxietate si cand trebuie sa socializez ma simt foarte incomod si incep sa tremur si sa ma simt rau. Oare sa fie un atac de panica? Cum as putea sa scap de toate gandurile astea si de toate emotiile? Si sa fiu mai sociabil

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, ai nevoei sa te apuci de un sport in aer liber, alergaul, sau mersul cu bicicleta, ori cu rolele.
Apoi, ai nevoei sa dormi noaptea, in orele de noapte, de la 10 la 2 este musai, pentru ca numai atunci se produc 2 hormoni vitali creierului (serotonina si melatonina).
Daca acesti 2 hormoni nu se produc, apar depresiile, starile de anxietate, atacurile de panica, ametelile, paranoia, schitofrenia samd.
Asadar ai 3 lucruui de facut ca sa-ti revii sis a te schimbi complet in bine:
- mananca hrana sanatoasa, cu fructe si legume proaspete
- fa zilnic sport, minim 2-3 ore in aer liber
-dormi de la ora 10 pana la 6 dimineata. Musai de la ora 10, ca acei hormoni sa se poata produce.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți scăpa luptând cu ele.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Ce?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poți scăpa luptând cu emoțiilegănduri. Ele sunt produse de corpcreier. Vrei să scapi de ele pentru că sunt dureroase, sunt însoțite de suferință, de durere sufletească. Astfel, prin ele corpul crerier îți transmite ție, Eului, că ceva nu este în ordine, bine în viața ta, că viața ta este în primejdie. Cea mai mare primejdie pentru viață este moartea. Vieții îi este frică de moarte și evită moartea. Toate fricile toate suferințele sunt semnale care încearcă să ferească viața din tine de moarte. Astfel gândurileemoții negative care îți comunică în limba lor, cea a durerii și a
suferinței, căci aceasta este limba cunoscută de ele, aceste gânduriemoții dureroase care fac parte din viața ta. care sunt semnale ale fricii de moarte, dta vrei să le interzici, să le anulezi, să scapi de ele, nu vei putea.
Ca să scapi va trebui să rezolvi problema de viață care le-a generat.
Ca să rezolvi această problemă trebuie să ajungi să o cunoști.
Dacă faci efortul să scapi de gândurileemoții dureroase, renunțând la a mai ține cont de semnalul lor, că viața ta este în primejdie, atunci poți prin procedee chimice. Să iei medicamente care îți vor schimba chimia creierului. Să faci exerciții de meditație care vor atenua și vor pune sub preș problema care le-a declanșat. Asta vrei să faci acum, de aceea ceri sfaturi aici despre cum poți scăpa.
Ce îți lipsește.
Orice om, mă refer la oamenii construiți normal, nu la LBGTQ și alte specii de genul acesta.
Orice om construit normal are 4 nevoi fundamentale.
Aer, apă, mâncare și un partener sexual din celălalt sex cu care să reproducă viața din el prin urmași, prin copii. Plato, la care i-am dat ignor, ca să nu îmi pierd timpul cu el, o să îți țină o lecție de morală, cu ce ai voie și ce nu ai voie să faci la vârsta ta.
Dacă una din astea îți lipsește apare suferința.
Astfel, dacă mai întrebat - Ce?-. Acesta este răspunsul.
Asta este - CE-.

| Donsavas a răspuns:

Ai nevoie de tratament; de psihoterapie! Bolile psihice nu se trateaza asa usor.