| beboyy a întrebat:

Sunt mai timid din fel si de multe ori nu prea vorbaret, pur si simplu stau si ma tot gandesc ce sa spun si va dati seama trece timp nevorbind nimic, cum as putea scapa de asta?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prin expunere la socializare, e singura modalitate, iesirea din starea de confort, degeaba citesti carti daca nu pui in aplicare

| Sofer a răspuns:

Încerci sa vorbești cu oameni fără frica ca suntem la fel ca tine.

| Lecorbusier a răspuns:

Ai o usoara anxietate sociala. uita de chestile care te retin ai putea sa incerci sa vb mai intai cu prieteni online sau cand te vezi cu cineva iti scrii dinainte pe o foaie de hartie subiecte pe care vrei sa le abordezi si nu le uiti

| Anonymous7899012 a răspuns:

Salut! Stiu cum e ca și eu sunt la fel dar încearcă să vorbești mai mult cu fetele și dacă nu ai curaj sau ceva de genul vorbește cat mai mult cu băieții