| Mariamaria55 a întrebat:

Sunt normale scurgerile vaginale în timpul menstruației? Este prima oara când sesizez asta.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspuns corect : bineinteles ca DA. Scurgerea vaginala ''normala'' adica LEUCOREEA, este produsa in mod constant si continuu de glande specializate situate in mucoasa vaginala. Fiecare vagin sanatos produce, in mod regulat aceasta secretie al carui rol este cel de a mentine in permanenta vaginul umezit si cel de a-l curata pentru a impiedica aparitia vreunei infectii. In conditii de normalitate, aspectul leucoreei poate fi de la clara adica incolora, la usor tulburie, ori albicioase sau galbui atunci cand apare pe lenjerie sau pe absorbantul de zi folosit in cazul leucoreei abundente. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Da, e foarte normal.

| daisukioneechan a răspuns:

Logic ca e normal