| anonim_4396 a întrebat:

Sunt prietena buna cu un baiat, aproape in fiecare seara vorbim prin smsuri, vorbim si la scoala.Mai da ceva semne ca ma place, mai imi spune ca ma "citeste" si sunt geloasa cand imi vorbeste de alte fete, etc. Ce motiv ar avea sa se supere pe prietenii lui din clasa daca ei vorbesc urat de mine? Ce motiv ar avea sa nu ma lase sa il pup pe obraz?

Răspuns Câştigător
| poliku a răspuns:

Pai e posibil ca el sa aiba o mare legatura cu prieteni lui.
Adica sa fie influentat de ei.
Daca ei vorbesc urat de tine si el stie asta si tu poate ai vrut sa il pupi pe obraz tocmai cand ei erau de fata el sa ferit deoarece nu vrea ca prieteni tai sa vada si dupa sa vorbeasca urat iar de tine.Asa ca prefera sa te tina la o parte.In sensu ca te pastreaza si pe tine posibila iubita dar vrea sa pastreze si prietenia cu amici lui.
Sau mai e posibil ca inca sa nu fie decis sa fie cu tine sau nu si atunci poate il mai bate si gandul la alte fete si de asta poate nu te-a lasat sa il pupi pe obraz mai ales daca prieteni lui stiu ca lui poate ii place de altcineva.Ca sfat incearca sa vb cu un prieten bun de al lui si vezi ce afli despre elhappy

3 răspunsuri:
| maddog95 a răspuns:

Ai grija nu interpreta o prietenie frumoasa cu o relatie, fiindca mai ales daca esti la varsta pubertatii toti hormonii sar prin corpu tau si iti dau senzatii diferite, te fac sa nu mai diferentiezi o simpla imbratisare prieteneasca de una cu alte intentii

| TheEdikEm a răspuns:

Pai se supara cand colegii vorbesc urat despre tine din cauza ca te iubeste si nu suporta.Motivu' care ar putea fi ca nu te lasa sa il pupi pe obraz este ca vrea ceva mai mult de la tine.:]

| Daniel_2513 a răspuns:

Poi daca se supara pe prieteni lui fiindca vorbesc urat de tine e ceva logic ca te place si nu suporta asta nu? Poi nu cred ca ar avea nici-un motiv, de-odata ce te place! Funda!