| SefaTa97 a întrebat:

Sunt singura fata de aici care simte asta?
Am o problema pe anterioarele prietene ale iubitului meu. Desi suntem impreuna de 3 ani, inca ma gandesc la cele cu care el a avut "relatii" si ma simt prost si destul de rau. Ma enervez deoarece ma gandesc ca nu am fost eu prima, sau ca el ar putea sa se gandeasca la cele dinaintea mea.

22 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este si normal sa se gandesca si la ele, fac parte din trecutul lui, iar trecutul nu-l putem uita, si nici nu trebuie.

| SorinTudor a răspuns:

Daca cu celelalte nu s-a potrivit de ce crezi tu ca s-ar mai gandi la ele...e drept ca prima dragoste nu se uita niciodata dar e metaforic zis pentru ca poate pe alea nu le-a iubit happy

| SefaTa97 explică (pentru neutrino):

Hm, nu am zis ca ar trebui sa il uite. Doar ca nu vreau sa ma compare, sau ma gandesc ca in timp ce facem, se gandeste la ele!

| SefaTa97 explică (pentru SorinTudor):

Pai nu au fost iubitele lui...Au fost aventuri, dar eu nu ma pot impaca cu ideea asta.

| Dariusuu a răspuns:

Asta e, n-ai avut ce face. Ce contează câte prietene a avut cât timp doar pe tine te are la suflet?

Nu are niciun rost să disperi.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Asta pentru ca n-ai suficienta incredere in tine.
Stai calma, intr-o zi si tu te vei numi "fosta".

| SefaTa97 explică (pentru DarkOrbitMoon):

Avem deja o relatie stabila, ne-am mutat impreuna.

| Felys a răspuns:

Asta e gelozie, esti culmea, sa stai sa te gandesti la trecut, important este prezentul si viitorul nu trecutul indepartat

| PrincessMaria a răspuns:

Si eu sunt de aproape 2 ani cu iubitul meu, si uneori ma gandesc la fostele lui prietene si ma enervez la fel ca tine. Dar trebuie sa ne gandim ca noi suntem cu mult mai bune decat ele daca pe noi ne-au ales si daca cu noi si-au petrecut atata timp. Ele sunt trecutul, tu esti viitorul! Te pup :*

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru SefaTa97):

Atunci de ce te temi? Daca te cunostea inainte sa le cunoasca pe ele, tu erai prima.Da-i vina pe destin, soarta, sau pe ce vrei.Si nu te mai gandi la asta, te amagesti degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti demonstreaza destul el? de ce dai vina doar pe tine, chiar daca tie iti lipseste increderea in tine el ar trebui sa stie cum sa te convinga de ce simte.

| SorinTudor a răspuns (pentru SefaTa97):

Aventurile sunt de o noapte, iubirea de o viata. Daca baiatu asta a stat pana acum 3 ani cu tine nu crezi ca te iubeste? altfel ar fi procedat cu tine ca si cu celalalte

| Picasso a răspuns:

Mammi, asa sunteti voi : De ce aia si nu eu? Ce are aia si nu am eu? Eee urata, eu arat mai bine, de ce pe aia si nu pe mine? Eeee mai frumoasa aia, de ce m-a ales pe mine ( daca te intrebi asta, e grav tongue) Sfatul meu este sa iti intre bine in cap, ca el acum nu e cu ele, ci cu tine, apreciaza ast si incearca sa il ti bine langa tine, si sa nu fi geloasa! Aratai ca o sa piarda mult daca o sa faca vreo prostie! Asa a fost sa fie, pote ca daca eri tu prima, deobiei astea nu prea tin, eee ceva ce doar ai invatat, si sti cum e! In fine, nu m dispera tongue

greece12
| greece12 a răspuns:

Sa nu mai ai,pentru ca nu erai acolo,pe tine te-a intalnit mult mai tarziu si te-a preferat tuturor.
Sunt baieti care n-au fost casatoriti niciodata si se insoara cu fete si femei care au fost prostituate,ce-ar trebui sa faca,sa innebuneasca de grija si de groaza?
Ei traiesc bine merci si sunt fericiti,pentru ca se au unul pe celalalt si le ajunge, in orice pat sunt intotdeauna doar doua trupuri, gandurile nu mai incap!
Nu-ti mai fa viata grea singura, cauta sa-ti faci fericit iubitul si nu te va schimba cu niciuna vreodata, ba nici cu toate la un loc!
happy

| shadow72 a răspuns:

Dupa 3 ani nu se mai gandeste iti garantez eu.iti spune ca i-ai mancat zilele?

| SefaTa97 explică (pentru shadow72):

Nulaughing.

| shadow72 a răspuns (pentru SefaTa97):

Nu spune nimic gen "ma enervezi","parca esti maincamea","de cand stau cu tine am slabit 10 kilograme"?

| SefaTa97 explică (pentru shadow72):

laughing Nu. Decat ca a albit. Asta e tot ce zice. De ce?

| shadow72 a răspuns (pentru SefaTa97):

Insemnna ca esti pe drumul cel bun...nu te mai gandi la fostele lui

| eugenl a răspuns:

Daca te deranjeaza atat de mult acest aspect poate ar trebuie sa iesi din aceasta relatie, gaseste-ti unul care nu a avut iubita sau macar care nu stii tu si el nu spune

| SefaTa97 explică (pentru eugenl):

Neata! laughing
Cum sa ma despart de persoana pe care o iubesc, persoana cu care locuiesc?

| eugenl a răspuns (pentru SefaTa97):

Atunci schimba-ti gandurile si nu mai pune astfel de intreabari.