| justgabriela a întrebat:

Sunt speriata. Pe 16 septembrie am avut un contact sexual, protejat cu prezervativ. Apoi, pe data de 6 octombrie trebuia sa imi vina menstruatia, insa mi-a inatrziat 12 zile si nu am avut simptome. Mi-a venit mai slab cantitativ insa tot 5 zile a durat. Cu toate acestea in ultima zi de menstruatie am facut un test SureCheck care a iesit negativ. Problema mea este ca de lunea trecuta am dureri mult mai mare in zona dreapta, dar si stanga si stari de greata. mi-e greata incontinuu, stare de balonare si costipatie+ sfarcuri sensibile ( azi au aparut ) Maine dimineata voi reface testul, insa ma intreb, chiar e posibil sa fiu insarcinata?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pari mai degraba bolnava, du-te la ginecologul tau. Nu cred ca esti insarcinata, dar poate fi o chestie serioasa

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că poate fi vorba de o sarcină!

Testul făcut este SUFICIENT şi concludent deoarece l-ai făcut la 37 de zile după actul sexual!

Deci, NU e necesar un alt test de sarcină.

Mergi la control la medicul de familie pentru Trimitere la investigaţii/analize suplimentare ( deoarece, ai o altă afecţiune ).

Toate cele bune.

| Latky a răspuns:

Odata ce ai facut protejat nu ai de ce sa fi insarcinta, poate ai o infectie sau un chist, mai bine fa-ti o programare la ginecolog si iti spune el sigur ce ai.

| xBlindBeauty a răspuns:

Astea pot fi din cauza fricii sa nu fi insarcinata, stai linistita daca ai folosit prezervativ si ai facut test n-ai de ce sa-ti faci griji.