| RAY a întrebat:

Sunt superficiale fetele care stau cu un barbat doar daca acel barbat le atrage fizic? dar de ce sa stea cu un barbat care nu le atrage fizic dar are o personalitate minunata, apare atractia aia in timp cumva?

Răspuns Câştigător
| Speed99 a răspuns:

Consider ca frumusetea e primul lucru care il luam in vedere atunci cand ne alegem partenerul/partenera.

Este scris in ADN-ul speciei noastre, deci nu are cum sa nege nimeni ca atractia sexuala bate personalitatea.

| RAY explică (pentru Speed99):

Da, dar vezi ca multi cred ca sufletul conteaza si ca fizicul nu conteaza, e clar ca prima impresie e fizicul azi in tramvai una evita sa stea langa mine pai ce stie ce suflet am in mine?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea nu înseamnă: atracție fizică, caracter corespunzător cerințelor și nevoilor mele. Iubirea înseamnă să iubești pe cineva pentru ce te face să simți (acea 'chimie', sentimente profunde și intense). Frumusețea stă în ochiul privitorului. Iubirea adevărată nu moare niciodată.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Vesnica vrajeala feminima

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza cum esti, important este sa te simti bine in propria piele.
Pe mine ma atrag barbatii cu personalitate.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Te cred le vezi sufletul din ei, cand vezi o persoana frumoasa i atribui inconstient si o personalitate frumoasa, fi sincera

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu ma face sa scot raul din mine, Ray, doar ce m-am spovedit...
Nu sunt genul sa mi-o trag cu toti frumosii la prima intalnire.
Nu sunt nici stramtorata de timp, asa ca-mi rezerv dreptul de a-i cunoaste mai bine.
Cine vrea bine, cine nu....nicio pierdere.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

N-am spus asta, dar hai sa gandim sincer mergi pe strada si vezi un barbat frumos nu te simti atrasa fata de el? ba da si ai interesul sa vorbesti cu el, alt exemplu vezi unu urat dar ti scarba sal privesti asa ca nu o sa ai vreun interes sal cunosti, ma intelegi? prima impresie este aspectul fizicul apoi cunoasti persoana respectiva, degeaba are o personalitate cool daca nu e chimia aia, atractia aia

| Mada606 a răspuns:

Nu știu dacă se poate zice superficial pentru că majoritatea înclinăm spre aspect orice am alege cu toate astea atracția fizică poate fi susținută sau distrusă de personalitate și chiar să apară datorită personalității

| RAY explică (pentru Mada606):

Tu ai sta cu un baiat urat? Hai sa fim seriosi fetelor

| AlexLK a răspuns:

Atractia poate aparea dar asta tine de ambii parteneri.De comportament...de atentia acordata..bla bla

| RAY explică (pentru AlexLK):

Prima impresie este aspectul fizic sa te vad eu cu asta http://img.garbo.ro/......7930_n.jpg ca te atrage personalitatea ei