| Chinezu12345 a întrebat:

Sunt tare curios si ingrijorat in acelasi timp, am mare nevoie de AJUTOOR! Cum imi dau seama daca partenera cu care fac sex are orgasm? Cum se manifesta in momentul in care are orgasm? De ce nu scoate sunete de placere in timpul actului sexual? Exista sanse sa se prefaca? Sunt momente in care incepe sa zambeasca sau sa rada si imi explica ceva ce nu are legatura cu sexul, de ce? Vreau explicatii detaliate si concrete, am nevoie de ajutor. Multumesc anticipat! Cel mai bun raspuns primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Eliza1230 a răspuns:

Este normal! Totul tine de comunicare. Vorbește cu ea, află ce părere are despre momentul în sine, despre ce îi place si ce ar putea să o facă mai fericita. Fiecare persoana reacționează in mod diferit si este firesc. Sunt unele fete care fac atât de mult zgomot, încât stie tot blocul cand incepe și cand se termina, însă altele pot sa inebuneasca de placere fără să scoată cel mai mic sunet. Parerea mea este că nu ar trebui să îți faci griji, ci doar sa vorbesti deschis cu ea. Mult noroc?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca are orgasm muschi vaginali se contracta

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are orgasm, ca de avea, te asigur eu ca-l simteai si tu!

| mihai69 a răspuns:

Orgasmul feminin se manifestă relativ diferit de la o femeie la alta, dar ca un semn aproape general sunt niște contracții (convulsii) în partea inferioară a corpului pe durata acestuia.
Nu e musai să scoată vreun sunet.
Și oricum, cu ea ar trebui să discuți, nu cu necunoscuți pe net.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că ar trebui sa te focusezi mai mult pe placerea ta și să-ți pese mai puțin de placerea ei. Atât timp cat tu te simti bine, nu prea contează dacă are ea orgasm sau nu.De asta te îngrijorezi atât pentru că nu faci ce trebuie. Și nici nu e din cauza că nu o satisfaci cum trebuie ci pentru că ești panicat și nu știi ce să mai faci doar pentru a o duce în culmile placerii. Asta nu e atractiv deloc. Te comporți ca un disperat, de aia rade și îți zâmbește așa.

Simți acele contracții când are orgasm. Daca te întrebi dacă are orgasm e cam clar că n-are.

| brokxy a răspuns:

Daca nu are orgasm sa stii ca nu inseamna ca nu ai satisfacut-o...
Unele persoane au probleme medicale, de la care le poate intarzia orgasmul chiar si cu 4 ore! Cum am eu....Sau nu au orgasm deloc deoarece este acolo o problema.
Dar nu este vina ta! happy Conteaza foarte mult si alimentatia ei si stilul de viata!