| Mikioaja a întrebat:

Sunt virgina si iubitul meu vrea sa o facem și mi-e rusine...cum sa procedez? Am 17 ani

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Georgianaaaaaaaa1812 a răspuns:

Învață să te iubești, draga mea. Nu are de ce sa îți fie rușine cu corpul tău sau de act în sine dacă o faci cu persoana potrivită. Dragostea/ sexul reprezintă un bonus în relația voastră, ceva plăcut pentru amândoi, nu o rușine. Iubește-te așa cum îl iubești și pe el și va fi în regulă. Nu fi agitată, stinge lumina dacă te face să te simți mai comod. Tensiunea se va simți și în timpul actului sexual și nu e deloc plăcut. Fii relaxată și bucură-te de asta cu sufletul tău inainte de a te bucura cu corpul. Chimia dintre voi ajuta mult. Dar daca te simti constransa de el, renunța. E o acțiune pe care n-o mai poți da înapoi. Niciodată. happy

| Mikioaja explică (pentru Georgianaaaaaaaa1812):

Mulțumesc pentru sfat❤

| YoULoVeAnGeL a răspuns (pentru Georgianaaaaaaaa1812):

Meriti un afis pe fiecare strada cu raspunsul asta! Foarte frumos!

| Georgianaaaaaaaa1812 a răspuns (pentru YoULoVeAnGeL):

Mulțumesc frumos! E ceva după care sper că se orientează cât mai multă lume. E vorba de chimie, hormoni, tinerețe. Nu despre contrângere și manipulare. Sexul e ceva fain, pâna la urmă. Nu o obligație pentru că așa ar vrea partenerul, mai ales că ar fi prima dată pentru fata care a scris intrebarea. Te poate marca în extrem de multe feluri și mai bine te scapi de stresul unei mici traume, fiind relaxat și sincer când vine vorba de ceea ce vrei pentru tine, nu pentru el/ea.

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Stingeti lumina sau trageti draperiile. Si asa pe intuneric veti putea sa faceti sex ca... orbii. Doar pe pipaite si auzite. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i sa mai astepte macar un an pana la implinirea varstei de 18 ani.

| Celcestietot a răspuns:

Îți este rușine pentru că nu-i corect, deci nu ar trebui să o faci.

| Sofer a răspuns:

Totul de la sine. Cu săruturi și atingeri pana ajungeți la sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i sa te astepte

| Mikioaja explică (pentru anonim_4396):

Pai si eu vreau sa o facem, doar ca mi e rusine.

| Dana2103 a răspuns:

Mai asteapta. De ce toate trebuie sa o facem fiind minore? Cand esti minora nu stii ce vrei de la viata

| Cineva797406016386 a răspuns:

Da di ce nu o merită da că ei i rușine de corpul ei?