| SERIALS a întrebat:

Suntem oameni dar atractie fizica, sentimentala si sexuala apar doar pentru anumite persoane. Din cele observate de voi, dupa ce criterii va place o persoana, atat fizic, cat si sentimental, va atrage sexual?
De exemplu, eu am observat ca imi plac persoane diferite, dupa tipul de piele, conditie fizica, tip de caracter, etc. Unele ma atrag, dar dupa ce comunici, nu te mai atrag, sau viceversa. La unele persoane ma uit la picioare, si gata imi place, la altele - la fund, sau brate, sau fata, etc. Din cele observate, niciun gras nu m-a atras vreodata sexual.
Voi cum intelegeti ca va atrage o anumita persoana sau persoane?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Atractia e involuntara man,ultima fata de care m-am indragostit a fost iubire la prima vedere a fost ceva instant,e o fata draguta nu e cea mai frumoasa dar e ok, omul isi alege partenerul in functie de valoarea lui sexuala, personalitatea, statul social, inteligenta nu atrag pe nimeni sexual, ca imi place de x ca e inteligenta e o placere rationala, dar degeaba imi place dar s-a dus chimia cand am vazut-o fizic, noi suntem niste masinari biologice care avem acelasi dorinte ca orice fiinta de pe pamant

recomand
https://www.scribd.com/document/351269981/Paradigma-pleistocenului

| blacksky13 a răspuns:

Pe mine unul ma atrage genul de fata naturala, care iubește sa rada și sa glumească tot timpul și care tine la o persoana chiar și după mult timp. Ca fizic, ma atrag fetele cu corpul relativ slab cu forme modelate, pielea sa fie crem, parul sa fie lung și des, iar zâmbetul și căldura din privire sa fie atracția principala. Cam asta am avut eu de zis