| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti de parere ca intre o fata si un baiat poate fii si o relatie numai de prietenie? (amici adica)

11 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Da! Eu am foarte multe prietene pe care sincer nu le-as putea vedea eu ca pe niste iubite happyMulte dintre ele au incercat sa iesim impreuna, insa nu pot iesi cu orice fata.

| zuzu a răspuns:

Da. Cel mai bun pr al meu este baiat. deci da!

| FucktheSystem a răspuns:

Da, normal că se poate, am mai mulți prieteni băieți și ne înțelegem foarte bine doar ca prieteni.

| rox13yy a răspuns:

Da, sunt de parare ca da.eu am un prieten baiat cu care ma inteleg ff bine,si cand sp foarte e chiar asa,am fost candva impreuna dar de at sa trecut, fiecare e cu altcinev si fiecare are viata lui, iar intre noi exista o prietenie ff frumoasa

| Isabellaღ a răspuns:

Da! Asa cum poti sa fi doar prietena si cu un frate.Eu am amici baieti si chiar foarte buni si niciodata nu ne privim cu alti ochii.Adica...da mi s-a intamplat sa ma indragostesc de un prieten bun si se intampla des in viata noastra...Dar eu sunt de parere ca poti sa fi si doar amic.happy

| Ovilacul a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu exista doar relatia de prietenie ( amici ) intre un baiat si o fata. Cine spune asa ceva e un ipocrit. In fond suntem doar niste mamifere. Desi tehnologia din prezent e intr-o continua dezvoltare, creierul uman nu a evoluat deloc de vreo 10.000 de ani. Crede-ma cand iti spun ca acum 10.000 de ani nu existau bine cunoscutele relatii de "BFF" sau cum le zic unii dintre o fata si un baiat. Datorita interactiunii dintre doi oameni de sex opus pe termen lung oricand exista riscul ca unul sa dezvolte sentimente mai puternice decat pentru un simplu amic. Nu avem ce face, e in natura noastra. Madyddd nu stiu care e varsta ta dar daca ai vreo 14 ani e posibil sa fii buna prietena cu vreun baiat dar peste cativa ani o sa vezi ca situatia se va schimba dramatic. Asta e doar parerea mea, vad ca cei care au raspuns inaintea mea sunt de o cu totul alta parere.

| Awesom a răspuns:

Nu exista amicitie intre un baiat si o fata, pentru ca mereu ori fata ori baiatul isi va pune urmatoarea intrebare:Cum ar fi daca am fi un pic mai mult decat amici?

| loveandlove a răspuns:

Logic...eu sunt prietena cu cativa baietibig grin
...ce intrebare

| SMaricel a răspuns:

Da,sunt de parere ca poate fi si asa dar trebuie sa existe si un factor anume.

| alexa_4958 a răspuns:

Si eu sunt de acord cu bogdan.pentru ca chiar daca tu nu.l vezi decat ca pe un amic el poate nu e de aceiasi parere.

| Grimmjow a răspuns:

Poate fii? (poate fi)-ai trei deja