| cris82ro a întrebat:

Te poti indragosti de o persoana prin intermediul internetului? Ai patit asa ceva? Cum este?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca te poti indragosti pe nethappy... dar problema ar fi sa nu te indragostesti de minciunile acelei persoanesad...pentru ca...de ce sa nu recunoastem big grin ca toti ne dam un pic mai perfecti decat suntem :-Pcand vb cu o persoana necunoscuta pe net... dar daca vb de mult timp cu acea persoana cred ca poti ajunge sa o cunosti foarte bine.winking. eu una nu pot zice ca m-am indragostit pe net...ci m-am cunoscut cu el pe net... vb destul de des si eram foarte deschisa cu el...si puteam vb despre aproape orice... eu incepusem sa il plac... dar nu foarte tare.ci ca pe un amic... iar apoi ne-am intalnit intr-o seara la disco si at s-a legat ceva intre noi...si de atunci (20 iulie 2008)o tinem tot asa "impreuna"...chiar daca ne mai si certam... dar crede-ma ca fara cearta nu se poate si chiar daca se poate nu va dura multwinking... daca te-ai indragostit de o persoana pe net eu iti zic sa fii foarte atent...pentru ca apoi sa nu ramai dezamagit cand o sa trebuiasca sa te confrunti cu realitatea...
bafta and take care of you!:*

21 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da unii se indragostesc asa, dar eu una nu vad o relatie adevarata, macar daca se cunosc in realitate, atunci mai zicem ca vb prin intermediul inetnetului, eu nu am patit asta.sincer astea nu sunt chiar relatii...trebuie sa cunosti o pers personal, nu doar prin internet pentru ca aparentele insala de multe ori...

| fabiola a răspuns:

Te poti indragosti pe nett dar manifestarea sentimentelor se fac tot face to face!

| xibalba a răspuns:

Da. Am patit, traiesc, tocmai ieri a venit la mine iar (suntem la vreo 300 km distanta unul de altul). In realitate pot sa spun ca ne vedem destul de rar, dar pe net vorbim mult, comunicam, etc, etc. Atata timp cand exista incredere reciproca, sentimente, respect, sinceritate... nu vad de ce nu.

Stefan
| Stefan a răspuns:

În lumea in care traim totul este posibil, chiar si o relatie de dragoste pe net.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Da. E posibil, cu conditia ca relatia sa evolueze, sa treaca din virtual in real.
Ca in orice relatie, distanta poate fi o piedica, dar, cu dragoste si intelegere, toate piedicile pot fi depasite.
Prietenul meu si cu mine ne cunoastem de 3 ani si ne vedem cam o data pe luna si de sarbatori. Deocamdata, amandoi suntem multumiti. Nu se poate mai mult. In timp...nu stiu. Imi place sa iau lucrurile pas cu pas, sa nu fac planuri pentru viitorul prea indepartat. Maine e o alta zi.

| thehope a răspuns:

Se poate...de cele mai multe ori pe net esti exact asa cum iti doresti...asa cum poate nu te cunoaste nimeni in realitate... te simti liber...pentru k stii ca oricum nu te cunoaste celalalt cu care o sa vb, decat daca tu vrei sa te cunoasca. am avut si eu relatie pe net, care s-a concretizat in realitate...nu stiu daca ar putea rezista o relatie strict in plan virtual.asta e chiar irealizabil...
mai concret prin intermediul internetului ajungi sa te indragostesti de felul de a fi al unei persoane...de cum iti vorbeste...si ajungi sa te indragostesti mai bine de el/ea cand sunteti unul langa altul

| MissCamelia a răspuns:

Cred ca poti, dar mie nu mi s-a intamplat

| byenkutzyk a răspuns:

Eu cred ca se poate! Sincer, poti cunoaste o persoana cu care vorbesti pe net de o mie de ori mai bine decat pe viu... E rau ca posibilitatea de a minti e mai mare decat de obicei. Dar nu trebuie exclus ca exista si persoane sincere... Te poti indragosti de personalitatea sa, de felul cum gandeste, cum reactioneaza in conversatie...Ai vrea ca aceasta relatie virtuala sa aiba loc si in realhappy...tongue

| tuska a răspuns:

Se poate, Eu traiesc asta, m-am indragostit pe net... ce frumos e...

| Danutz_8401 a răspuns:

Da am patit...si da te poti indragosti. daca persoana arata bine in poze ( ca alt fel nu ai cum sa o vezi ) sau la web.si iti mai vb si frumos.se poate sa te indragostesti

| AvalohAlyn a răspuns:

Daca se vad la webcam si se plac reciproc este posibil.Stiu un cuplu acum sunt casatoriti si s-au cunoscut prin intermediul internetului.

| RappK a răspuns:

Da...poti...adica am patit'o.adica nu m-am indragostit pe net.insa aceea persoana vroia sa iesim d emult timp pana la urma am acceptat. a fost o relatie frumoasa de 6-7 lunihappy

| kathessa a răspuns:

Bineinteles ca este posibil. Dar nu stiu daca e indicat...Sincer, indiferent ce scriu cei de aici, eu una nu cred in relatiile la distanta.

| ancutzasweet a răspuns:

Deci iti faci o parere te atasezi psihic de modul lui de a fi... e posibil...doar ca realitatea ti-ar putea uneori calca pe aripi...si sa te lase putin dezamagit.kiss

| iuliana21 a răspuns:

Da m-am indragostit...si dragostea asta tine inca si acum.suntem imp de un an jumate(aproape)
pe scurt...
ne-am cunoscut pe un site.ne-am placut. vorbeam f mult p mess. dupa nici o luna ne-am intalnit(find din orase diferite)m-am indragostit de cum l-am vazut prima data... vreo cateva luni am tinuto tot asa. el la mine sau eu la el...acum stam imp si suntem fericiti...

| demonangel37 a răspuns:

Da te poti indragosti pe net acum trebuie sa fi atent la detelii si sa-ti dai se am cei minciuna si ce este adevar pentru ca multe persoane exagereaza si spun minciuni ca sa para super dar pot fi si persoane draguta care nu mint si vorbesc si chiar se indragosteste in final.si este o senzatie super am avut si eu un iubit pe net dar devenise insuportabil din cauza geloziei deci uite un sfat un in orice relatie sa nu fii prea gelos

| ZupperSweet a răspuns:

Tot ce e posibil.....dar....Nu mi s`a intamplat si nici nu cred ca mi se va intamplatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pay dragoste pasionala si adevarata n'ai sa gas.Pentru asta ai nev de atingeri, saruturi si imbratisari.Insa exista o atraktie pe care o poti gasi pe internet. Mi s-a intamplat.Si este fain daca si el iti da impresia ca tine cat de cat la tinehappy.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cunoscut marea nesiguranta nascuta din intrebarea;-Cum o arata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da te potii indragostii.eu sunt chiar acum indragostita pe nett de un tip, liebe guße kendra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De indragostit da si e super