| anonim_4396 a întrebat:

Ti se pare ok ca prietena voastră să vorbească rar cu tine(4 ori pe zi) si sa spună mereu ca nu are timp să te sune si să vorbească cu voi "non-stop"? Dacă ti-ar spune mereu ca te place și ca "se bucură că ești in viața ei" dar prin fapte dovedește contrariul (nu îți dă atenție, nu se implica, nu da mesaj după o ceartă, nu înțelege, spune mereu a înțelege dar nu e deloc așa, spune ca te certi sau ca te iei de ea cand tu doar încerci sa vb ceba serios cu ea), sincer, ce ai face prietene? Inca ceva, tu să ii dovedești mereu asta, dupa o ceartă sa o cauți tu primul, iti ceri scuze chiar daca nu ai gresit 100% tu și stai după ea ore doar sa vă vedeți si ea nu vede asta si la prima cearta te trimite la alta, trece pe langa tine când o aștepți să vorbiți despre problemă, ce ai face? Întrebarea poate fi și pentru fete, chiar va rog ds răspundeți doamnelor/domnișoarelor! Mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Roxana0606 a răspuns:

Ma regasesc in majoritatea randurilor doar ca asa era fosta mea relatie. Doar ca el facea asa. Oamenii care fac asta nu apreciaza omul de langa el. Sincer, imi pare rau sa o spun, dar, trebuie sa te cam reorientezi. ( zic eu ) Daca tu mereu o cauti si iti ceri scuze si pentru ceea ce nu ai facut gresit sa stii ca se invata asa si iti arunca-n spate orice. Adica greselile ei vor deveni greselile tale pe masura ce inaintati in luni/ani si s-ar putea din prea multa iubire sa crezi chiar si tu asta.
Si fostul meu trecea pe langa mine cand incercam sa vorbesc cu el chiar daca era vina lui si sincer a ajuns sa fie tot el cel care a calcat stramb! Cand le sufli in coarne si-o iau in cap. Mai bine iei o decizie acum dupa o discutie serioasa cu ea si daca vezi ca vorbesti cu peretii, sa o lasi. Crede-ma. Devine din ce in ce ma rau dupa o perioada sa oferi atentie/dragoste si sa nu primesti nimic si sa stii ca tot ea o sa o faca pe nemultumita.
Ori discutati matur, ii explici cum te simti si intelege si incearca sa se schimbe ori imi pare rau sa o spun e o cauza pierduta.
Unii oameni nu pot intelege ce le fac altora sau cum ii fac pe altii sa se simta decat daca li se intampla si lor unele lucruri.
Trebuie sa mai creasca si sa se maturizeze

| Posible000 a răspuns (pentru Roxana0606):

Este inca la școală, am încercat sa vorbesc cu ea, am stat o ora și ceva dupa ea sa vina de la ora și am trimis o colega de a ei în clasa dupa ea și i-a sous fetei aceleia "sa vina el", m-am dus la usa ei și i-am făcut semn sa iasă afară, au început ea si colegele ei de lang ea sa zâmbească si sa se uite la a, ea zâmbea și a ieșit afara. Am incercat sa vorebsc cue a, sa o intreb ce nu ii convine, i-am oferit dragoste după ce fostul si-a bătut pu** de ea și acum nu ii convine nici asta. Eu încercam să vorbesc serios cu ea si ea râdea la mine..zambea de fapt. Am intrebat-o ce vrea sa faca până la urmă, ce are de gand și cica "nu știe acum". Să se ducă la mama si tata sa stea copila la minte si la comportament uluitor de cuplu pana la 30 ani iar apoi se poatr pune in relație cu cineva. Copii imaturi. Nu ai cu cine. Numai cuvinte mi-a oferit, că ma place, ca ma înțelege, etc. Cand virbeam cu ea numa intelegea deloc. I-a sous unei colege ca " nu e pregătită pentru o relație. Pai putea spune de acum o lună si stăteam potolit. Dacă o vad cu altul in relație peste minim o lună o fac de ras, atunci e pregătită? Jegoasă

| Roxana0606 a răspuns (pentru Posible000):

Nu pare sa fi avut vreo relatie serioasa. Trebuie sa se mai "coaca"

| Posible000 a răspuns (pentru Roxana0606):

Cam așa. Nu te supăra, câți ani ai?

| Roxana0606 a răspuns (pentru Posible000):

19. doar ca am avut o relatie de 5 ani.
nu prea conteaza varsta..mai mult..momentele prin care treci

6 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Eu zic sa cauti alta fiindca sunt miliarde de femei pe planeta care inca inca nu le-ai cunoscut, de ce sa suferi langa una care nu te merita.

| Posible000 a răspuns (pentru vocea):

Mulțumesc mult, frate.