| ShamelessQboy a întrebat:

Știe cineva cum aș putea să mă vindec de gelozie?
Iubitei mele îi place sa aiba relații intime si cu alti băieți, iar eu nu prea pot sa accept asta, pur si simplu am început să fiu gelos de cand face asta!
Acum risc sa o pierd din cauza gelozie mele

Răspuns Câştigător
| AdinaanidA a răspuns:

Te-ai bagat intr-o chestie care te depaseste cu mult. Free sex (ceea ce face ea si ti-a propus si tie cand ti-a adus colega) nu e pentru oricine. Psihic nu esti la nivelul la care sa faci fata la asa ceva, crede-ma.

| ShamelessQboy explică (pentru AdinaanidA):

Ce ar trebui să fac sa ma ridic la nivelul ei

| AdinaanidA a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Nu e vorba de a te "ridica la nivelul ei". E vorba de mentalitate, ceea ce e foarte greu de schimbat. Majoritatea (nu zic bărbați sau femei) sunt dominați de instinctul de proprietate. Vor ca persoana de lângă ei să le aparțină. În totalitate. Să n-o mai atingă nimeni, nici măcar cu privirea de multe ori.
Problema apare când persoana, nu vrea să fie proprietatea nimănui. Pur și simplu nu vrea să cedeze nici un strop din suveranitatea proprie. Și nu-i cere nici partenerului așa ceva. Vrea să trăiască cu absolut toate opțiunile deschise.
Nu-ti cere și nu îți impune nimic.
Ție îțî va fi foarte greu să înțelegi și să accepți așa ceva pentru că te-ai născut, ai crescut și ai trăit într-o societate care ți-a pompat permanent în creier norme, reguli, dogme și n-ai de unde să știi că mai poate exista și altceva în afara lor. Această societate a ridicat sexul pe un piedestal transformându-l în a doua religie, dându-i puterea de a genera ură și de a distruge vieți când el ar fi trebuit doar să creeze viață și iubire.
Sexul nu înseamnă nimic altceva decât ceea ce e : sex.
Nu înseamnă înșelare așa cum nici a mânca ceea ce-ți place, a bea ceea ce-ți place nu înseamnă înșelare. Noi vedem totul printr-o prismă strâmbă și mergem înainte așa, mânați de efectul de turmă.
Nu-ți mai spun nimic în plus că deja simt cum o să-mi sară în cap jumate de site. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdinaanidA):

Nu stiu dc au apărut raspunsurile goale

| ShamelessQboy explică (pentru AdinaanidA):

Cred ca ai dreptate Adina parcă regăsesc și părerea ei in ceia ce ai zis si ea mi-a zis ceva asemănător si anume; ca daca iubesc cu adevarat pe cineva îl eliberezi chiar si de mine" admir la ea faptul că poate sa fie capabilă să se bucure de fericirea altora fără sa fie geloasa. Adesea ma întreabă dacă îmi place si de alta fata si daca vreau o putem convinge sa mi se alăture în dormitor! Zice că pe ea pur si simplu o face fericită dacă eu sunt satisfăcut! În schimb si ei îi place libertatea si sa nu se simta îngrădită in nici un fel si cred ca se așteaptă ca si eu sa simt la fel pentru ea.
Cred ca intr-adevar este o chestie de diferenta de mentalitate, ea a crescut in Germania la tatăl ei si din ce am observat majoritatea prietenilor eide acolo gândesc la fel ca ea si se pare ca este un mod de gândire mai sănătos, poate ca si eu ar trebui să mă autoeduc sa gândesc la fel si atunci va fi ceva normal si pentru mine, oricum alta soluție nu am pentru ca nu vad ce m-a-si face dacă m-ar părăsi!
Am ă incerc sa fiu mai ascultător, se pare ca aici e problema încăpățânarea mea

| MidnightR a răspuns (pentru AdinaanidA):

Pentru ca faci comparatii tampite.Nu poti sa vii sa compari sexul cu bautura preferata si sa spui "ete domne, sunt la fel", pentru ca nu sunt, oricat ai da din cap.Esti vreun feminist de-al 3 val? Pentru ca am vazut aceleasi comparatii tampite pe reddit.
Problema aici este ca ei nu s-a stabilit de la inceput sa fie intr-o relatie deschisa.Ei nu se potrivesc absoluta nici la gandire nici sexual.Mentalitati diferite.
De maturitate, nici nu vorbim.Nici unul dintre ei nu e matur.
Relatia, nu exista. Fata a decis pe cont propriu ca vrea sa treaca prin carusel, iar baiatul nu e nimic altceva decat un tampon emotional.
N-are legatura cu societatea.Societatea ti-a prezentat niste optiuni.Tu alegi daca le urmezi sau nu.N-a scandat nimeni pe la televizor 24/24 ca doar monogamia este permisa.
Si vorbeste despre sex cum ca ar trebuie sa creeze viata si iubire? Ce viata si iubire creeaza aici? Viata e eliminata din start iar iubire? Canci si aia.Aici e pur hedonism.E mai mult de atat de fapt,e dorinta de validare din partea altor barbati.
Exista promiscuitatea,unde casual sex si ONS sunt populare,si totusi,cand o persoana de genul decide sa intre intr-o relatie,e loiala.
Problema aici e cum s-a ajuns la relatie. Daca fata n-a mentionat nimic inainte de comportamentul distinct pe care il are,desi stia ca pe unii ii poate deranja, atunci e un rahat de fiinta umana. Daca s-a mentionat dinainte, atunci baiatul e o carpa de om pentru ca s-a angajat in relatie desi stia obiceiul fetei si incapacitatea lui de a urma acelasi obicei,
O relatie, chiar si deschisa, nu se face cu jumatati de masura.Nu s-au consultat in privinta partenerilor, nu s-a discutat nimic. Fata vrea sa ii aduca fete in pat probabil dar ca sa ii inchida gura si s-o lase in pace sau sa-si aline din vina.
O relatie deschisa trebuie amenajata specific, partenerii sa fie constientii de ceilalti parteneri etc. Exista riscuri de boli.Boli pe care fata asta i le poate aduce baiatului.
LOL.Nu te uiti la situatie? Fata l-a manipulat in asa fel incat toata vina sa cada asupra baiatului.EL e de vina pentru ca nu accepta situatia ei.EL e de vina ca e incapatanat.Ea nu i-a dat absoluta niciun motiv pentru toate astia.E indoctrinarea aici de asemenea natura incat cea de la televizor e copil mic pe langa.
Corect, aici nu e inselat.Inselat ar insemna o distrugere a increderii dintre cei doi.Aici nu e vorba de asa ceva pentru ca n-a fost pic de incredere de la inceput.N-au fost niste reguli stabilite pentru relatie dupa care sa fi fost incalcate.
Promiscuitatea,ONS,casual sex, inselat, etc, fiecare este liber sa isi traiasca viata cum vrea atat timp cat n-are legatura cu mine.Dar sa aiba tupeul sa vina si sa-mi spuna ca alegerea ei este cea normala si a mea cea ciudata, asta nu merge.

| ShamelessQboy explică (pentru MidnightR):

E usor sa judeci din exterior, relatia nu-i un proiect calculat dinainte, pur si simplu te dintr-o aventură ajungi sa te indragostesti de cineva, si devii orb la celelalte aspecte, le iei în glumă in joacă, devii tot mai atasat de ea! Lucrurile au progresat usor usor spre situatia asta acum când simt că nu pot sa traiesc fără ea nu vad alta soluție decât să mă schimb pe mine însumi, o iubesc si ași face orice sa nu o pierd!

| MidnightR a răspuns (pentru ShamelessQboy):

E pacat.Esti dispus sa te schimbi pentru ea.Ea nu da doi bani pe tine.

| AdinaanidA a răspuns (pentru MidnightR):

Exact cum am spus, freesex nu e pentru oricine. Nici noi doi nu putem comunica pentru ca nu vorbim aceeasi limba. Ceea ce eu consider un mod de viata liber si neingradit tu numesti promiscuitate. Vorbesti permanent de "relatie". Pentru mine nu exista asa ceva. Cel putin nu in sensul in care consideri tu. Eu nu formez relatie cu nimeni si nici n-o accept. Chiar daca sunt indragostita de unul si el de mine si stam impreuna si facem totul impreuna, asta e pentru ca ne bucuram de acest lucru si ne face fericiti. Dar regula de baza ramane. Daca eu maine vreau sa plec in Luna, o fac fara sa am vreo obligatie fata de tine fara sa-ti dau explicatii fara nimic. Nu am nici un contract cu tine nici fizic nici moral, nu-ti datorez nimic. Si tu ai absolut aceleasi drepturi ca si mine. Poti sa pleci, nu te va intreba nimeni de ce o faci.
Acea fata e crescuta in Germania si are o astfel de mentalitate. In mintea ei iubirea si sexul nu sunt unul si acelasi lucru. Iar ce au ei doi nu e genul de relatie imbacsita si inchistata care se practica pe la noi, cand devi aproape proprietatea celuilalt.(asta e doar parerea mea).
Tot ce ii ofera ea e absolut neconditionat si se asteapta la acelasi lucru. Pur si simplu e o legatura interumana in care nu exista nici un fel de conditii din partea nimanui. Poti accepta si intelege asa ceva?

| MidnightR a răspuns (pentru AdinaanidA):

Diferenta dintre tine si ea e diferenta dintre om si amiba.
Ea nu are pic de decenta umana, respect nimic.Cat de javra sau esec ca fiinta umana sa fii sa aduci alti barbati acasa atata timp cat vezi ca partenerul cu care tu insati ai intrat intr-o relatie e pe o unda total diferita de tine.Sau sa incerce sa dea vina pe el,sau sa incerce sa-l converteasca la jocul ei.Oh,ii mai aduce si acasa,e regula de baza asta, nu te caci unde mananci.
Nu, ce face fata asta nu e promiscuitate.S-ar ingrozi orice om, indiferent de stilul de viata, daca ar citi ce se intampla aici.

| AdinaanidA a răspuns (pentru MidnightR):

Inteleg ce subliniezi dar asta e singura ei greseala. Ca a ales un partener neinitiat si cu o alta mentalitate si ca nu tine cont ca el ar putea fi torturat psihic. Dar si el oscileaza in a interpreta ceea ce se intampla.
Ceea ce spui tu ca s-ar ingrozi orice om de ceea ce se intampla e un stil de viata pe care il intalnesti destul de des in occident. Dar presupun ca tu te-ai referit la ceea ce se intampla doar aici, cu el chinuindu-se sa inteleaga si nefiind obisnuit cu asa ceva.
E greu de interpretat in termeni absoluti pentru ca ceea ce face ea are libertatea sa faca si el. I s-a spus asta. Daca nu se pot accepta unul pe altul nu au decat varianta despartirii.

57 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
E doua intrebare si deja reiese ca esti un disperat, nu doar gelos.
Are dreptate fata, cauta si ea un barbat printre fatalai.
Intelege-o si pe ea acum.
Poate e destul de matura si simte nevoia de un barbat langa ea, nu de un plagacios gelos...
Si acum sucuza-ma ca iti zic, gelozia asta a ta se cam aproprie de prostie!

| ShamelessQboy explică (pentru ROB3RT89):

Înseamnă că nu ai iubit niciodată pe cineva asa mult

| ROB3RT89 a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Pune si tu punct la final, da mai bine.
Nu tinere, nu asta e problema.
Problema e ca esti prea bleg de fel si prea naiv, iti cam meriti soarta!
Nici cu logica nu stai prea bine.
E posibil ca si unul de 11 ani cu un iq peste medie sa fie mai matur ca tine in situatii de genu.
Nu poti sa accepti relitatea? Plange-te si disperi in continuare...

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te-ai indragostit de o prostituata, este problema ta!
Incearca sa te indragostesti de o fata normala, care sa aiba sex doar cu tine!

| ShamelessQboy explică (pentru Violleta2022):

Treaba e ca prostituatele o fac pentru bani, ea o face de placere, se pare ca are alt mod de gândire este o persoană foarte libertină si nu numai!
Cred ca trebuie sa fac ceva sa o inteleg, sa ma autoeduc, altfel risc sa o pierd Si nu imi permit asta, o iubesc prea mult!

| MidnightR a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Corect.Si am mai mult respect pentru prostituate decat pentru una ca ea.Prostituatele o fac din necesitate.
Ea o face din placere corect.Dar s-a angajat intr-o relatie cu tine. Daca chiar te-ar iubi, nu s-ar fi ajuns la chestia asta.Tu esti doar de suport emotional, atat.
Exista cupluri care se iubesc si dupa o perioada au decis sa fie swingeri.Sau intr-o relatie deschisa.Dar chestia asta a fost de comun acord si nu avea nimic de-a face cu libertatea lor.
Nu mai veni cu rahaturi precum persoana libertina ca nu stii ce mananci.

| PersonajFictiv a răspuns:

Eu as termina relatia imediat de si-ar trage-o cu altul, nu as mai vorbi niciodata cu ea sau as ramane prieten cu beneficii cu ea de nu intalnesc pe alta cu care sa vreau ceva serios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o! Gagica nu te iubește.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te "vindeci" de gelozie.Pur si simplu mentalitatea ta nu coincide cu a ei.Gaseste alta.

| ShamelessQboy explică (pentru anonim_4396):

Deci sa inteleg ca pur si simplu la mine e problema

| MidnightR a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Problema e la amandoi. Aveti probleme.Asta nu e nici casual sex, nici swingers nu sunteti, amandoi aveti probleme grave si trebuie consultate.

| ShamelessQboy explică (pentru MidnightR):

Ce crezi ca ar trebui să facem, cum am putea sa rezolvăm problema asta fără să ne despărțim?
Orice sfat inteligent este bine venit!
Sunt intr-o mare dilema

| anonim_4396 a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Nu N-am zis asta. Unul din voie trebuie sa cedeze.Fie tu, fie ea.Dar asta ar insemna sa va schimbati de dragul partenerului.Deci o optiune mai buna ar fi ca fiecare sa o ia pe drumul lui.

| ShamelessQboy explică (pentru anonim_4396):

Problema este ca o iubesc prea mult si nu stiu cum ași putea trăi fără ea

| anonim_4396 a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Nu poti trai stiind-o in patul altcuiva, dar nu poti trai nici fara ea.Pai care crezi ca e solutia? Fie te sinucizi, fie iti folosesti creierul si treci peste "iubirea"asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este terminat nu mai ai ce face, daca te inseala este gata. Dar tu de unde stii? O face pe fatã, daca e asa vrea doar sa se joace cu tine, sa observe cum reactionezi.
Scuze daca iti zic dar nu prea esti barbat in asa zisa relatie, daca tu depinzi de ea esti ca si terminat. Nu te mai ascunde si spune-i exact cum te simti si ce te deranjeaza, exact ce gandesti in momentul cand te intalnesti cu ea. Daca accepta bine, daca nu ea are de pierdut nu tu, si daca tu vrei sa o inseli o faci direct nu o mai intrebi!
Trebuie sa fi ca un munte de neclintit, nu fizic emotional si verbal nu te schimba pentru nici o femeie!

Daca tot o vreau as face niste glume foarte murdare la adresa ei, in legatura cu alti baieti "iar te uiti dupa altii?", "si era mai dotat ca mine, nu te cred laughing" (le spun intr-un mor amuzant)in unele cazuri o dau in extreme, cel putin la mine functioneazã si de multe ori fata ramane o perioada cu mine, vazand ca nu am nici o treaba si nu devin posesiv si sa imi pierd increderea

| ShamelessQboy explică (pentru anonim_4396):

Dramatizezi, nu e chiar asa si da nu ma minte o face pe fata cum zici tu, chiar in 3 o facem si imi cere si mie sa o fac cu ea si cu inca o fata, deci ea nu este deloc geloasă. Ma iubeste si eu o iubesc doar ca a fost educată în alt mediu si are o gândire foărte libertină. Si nu inteleg de ce la noi femeile sunt judecate mai aspru decât bărbații, spre exemplu inainte sa fiu cu ea nu imi pasa cu cine eram in relatie dacă îmi plăcea de alta făceam sex ci aia fără nici un regret, toți prietenii ma aplaudau... acum dacă zic unui prieten ca iubita mea mai face sex si cu altcineva, imi zice ca m-am prostit ca am înnebunit. Diferenta dintre majoritatea iubitelor dinainte si asta de acum este ca celelalte erau majoritatea materialiste pe când asta are banii ei si are destui.

| AdinaanidA a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Ești un tip inteligent. Se vede din tot ce ai scris aici. Sper că îți dai seama că aici nu vei găsi un sfat pertinent, mai ales de la majoritatea bărbaților. Pentru că regula lor de aur (bineînțeles nu a tuturor) e să stea cu ghioaga la ieșirea din grotă să-și păzească femela, iar dacă îndrăznește să miște, s-o ardă să se învețe minte.
Ei vorbesc în termeni de "înșelat" când totul e cu cărțile pe față. Ei fac atâta tam tam că omul nu e născut să fie monogam, dar când sunt puși în fața faptului, le iese ipocrizia prin toți porii.
E o altă planetă, o altă lume, o altă limbă.
Așa cum ti-am spus la început, te-ai bagat intr-o chestie care te depaseste cu mult. Asta nu înseamnă că nu poți evolua dacă tu vrei asta. Totul se desfășoară de la egal la egal, o să înțelegi până la urmă asta și te vei putea bucura de viață și de tot ce-ți oferă libertatea deplină. Dar nu mai căuta înțelegere aici în RO pentru că mai mult ca sigur nu vei găsi.

| BlackRose03 a răspuns (pentru ShamelessQboy):

E o diferenta intre iubire si obsesie.
Imi pare rău de tine pe de o parte dar pe de alta parte abia astept sa vezi consecintele. big grin

| ShamelessQboy explică (pentru BlackRose03):

Ce consecinte crezi ca vor fi?

| ShamelessQboy explică (pentru BlackRose03):

Nu cred ca sunt deloc de plâns, din contra sunt fericit, iubesc si sunt iubit!
Deci ce ti se pare ca este in regula la noi?

| BlackRose03 a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Ch...chiar imi pare rau. sad

| sweetangels a răspuns:

Perfecta in ce sens, ai cazut in genunchi la cum arata?
Tu o inseli? Altfel, nu e corect ce face, se joaca cu tine ca a vazut ca esti naiv si ii permiti orice magarie!

| ShamelessQboy explică (pentru sweetangels):

De 2 ani locuim impreuna pot sa zic ca o cunosc. Chiar este o fata minunata, inteligenta, frumoasă, iubitoare

| sofisis a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Si tu? Tu ai relatii cu alte fete? Daca nu, nu e deloc o relatie deschisa e doar un fraier (ma scuzi ca sunt asa directa) si una prea smechera pentru el care a gasit o cale sa il insele pe fata si sa-l faca tot pe el sa se simta vinovat laughing)
Prea tare femeia laughing))
Iar tu...cam fraier. Sincer iti spun.

| ShamelessQboy explică (pentru sofisis):

Ași putea sa am, si chiar iubita mi-a propus, chiar adus o fata iar eu am refuzat mai mult fiind orbit de gelozie, pentru că eu ma tot gândeam că asta-i va alimenta si mai mult ideea ei! Dar se pare ca ea nu este deloc geloasă si voi incepe si eu sa fac la fel ca ea cu toate ca ma voi simți cam aiurea fiindca o iubesc pe ea! Dar voi face asa cum chiar ea imi spune sa fac diferenta între sex si dragoste.
Cand ma gandesc ca inainte sa o cunosc pe ea si eu procedăm cam la fel, schimbam fata după fata fără să îmi pese ca unele dintre ele chiar ma iubeau si ma implora sa rămânem împreună!
Cred ca a venit vremea sa ma autoeduc psihic sa ma potrivesc cu ea, e singura soluție sa rămânem împreună si sa fim amândoi fericiți!

| sofisis a răspuns (pentru ShamelessQboy):

DECI : Una e sa schimbi fata dupa fata, alta e sa schimbi fata dupa fata cand o fata te asteapta acasa....vezi diferenta?
Te-a facut fata asta minunat de bine. E prea smechera tipa. Intr-un sens negativ bineinteles. Cum mama naibii tu o iubesti si stai cu ea si ii oferi totul si ea sare din *** in ***, cu acordul tau...si tot tu esti personajul negativ?
O relatie de genul asta, deschisa, se stabileste de la inceput. Are loc intre DOI parteneri (nu unul da, unul ba). Fiecare face sex cu cine vrea dar la sfarsitul zilei sunt ei doi. Plus de asta nici nu exagereaza. Gen sa aiba cate un nou partener pe saptamana...adica au si ei niste limite.In plus, totul se discuta.
La tine e doar o relatie inchipuita (in sensul ca e mai mult in capul tau relatia). Si zic asta stii de ce? Pentru ca daca i-ai da de ales : ori tu, ori viata ta promiscua....iti va da un sut in fund sau va sta o perioada fara dar va fi complet nefericita si te va insela in continuare dar fara ca tu sa stii.
Sincer, asa monunent de naivitate eu n-am intalnit nici macar printre femei. D'apai tu ca barbat laughing))

| ShamelessQboy explică (pentru sofisis):

Da dar vezi ca in comparatie cu mine care nu prea sunt de acord cu alti baieti, chiar ea mi-a propus sa o facem in 3 si cu fete, ceia ce dacă stau să mă gândesc cred ca mi-ar place atâta timp cât participa si ea! Cred ca daca reusesc sa imi schimb putin mentalitatea sa nu mai fiu gelos, totu va fi bine.
Si nici nu stiu cum a devenit gelos, pentru că inainte cu alte fete nu eram nu imi pasa... ma tot gandesc si eu probabil din cauza băieților pe care-i aduce, mult mai bine făcuți si mai dotați, cred ca chestia asta m-a făcut să fiu gelos! Treaba bun e ca ea este conștientă că ei sunt doar niste gigolo de moment si ea ma iubeste doar pe mine.

| sofisis a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Sunt curioasa tare unde va duce relatia asta a ta.Sa stii ca o femeie poate face sex in 3 si fara sa sara din ...in... Eu de exemplu am facut. Dar asta e alta discutie. Sexul in 3 o include. Sexul ei cu altii NU te include pe tine.
Si mai mult....pe viitor, sunt curioasa, daca sa zicem ramaneti impreuna, faceti un copil, ea tot asa? Tu stai acasa cu copilul si ea in patul altuia? Vei stii 100% ca e copilul tau? Si daca te intreaba "unde e mami?" ce ii zici? Bineinteles ii gasesti o scuza dar in mintea ta o vezi calare pe altul.
Taaaare haiosi ati fi de observat

| ShamelessQboy explică (pentru sofisis):

Nu am zis ca nu ma include, char insistă să particip, dacă nu o vedeam când o face poate nu ma mai agitam asa! Problema e ca atunci cand vine cu cate unul parcă se schimba devine asa arogantă și autoritară cu mine, ca de ala e musafirul si are prioritate imi cere sa le fac toate ce le trece lor prin cap. Eu cand o vad asa autoritară ma cam pierd nu prea am curaj sa-i zic nu!
Dar dupa ce pleaca ala iar devine buna si iubitoare si imi mulțumește de parca ar fi o pisicuta!

| sofisis a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Adica ti-i mai si flutura pe sub nas? Si ce face? Se inchide in dormitor si tu dormi pe canapea pana isi face ea numarul|? Pe bune ma?
Doamne fereste....repet: monument de naivitate. Sincer. Esti luat in batjocura. Rau!

| ShamelessQboy explică (pentru sofisis):

La început a făcut asa când a venit cu primul, a doua oară ă insistat sa stau lângă ea macar sa o tin de mana încet încet ă ajuns sa imi ceara sa particip si eu cat mai activ dar pe mine ma cam pune sa fac ce e mai injositor ma simt cam flatat si umilit fata de băieții aia! O fac pentru ea ca o iubesc si zice ca asta o face fericită!

| sofisis a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Deci nu ti-e clar ca nu e un stil de viata pe care sa te pretezi? Nu intelegi ca nu e de tine? Nu vezi ca te consumi? Nu inteleg de ce te autoflagelezi asa...sincer. Din moment ce pe tine nu te excita ideea, tu nu te simti bine, nu simti nevoia de alti parteneri etc...chiar nu pricepi ca nu e EA? Nu cu ea trebuie sa iti faci viata? Nu e de tine si punct. Ce mama naibii nu ti-e clar?

| ShamelessQboy explică (pentru sofisis):

O iubesc mult si cred ca doar alături de ea pot sa fiu fericit, m-am hotarat sa ma remodelez psihic, si dupa cum zice si ea încet încet o sa trec peste frustrări si o sa-mi placa!
Ea mi-a explicat că este doar un joc care-i face plăcere si ca in momentul acela trebuie doar sa joc un rol si ca si ea ar juca pentru mine orice rol mi-ar place in materie de sex. Pot sa zic ca am cam început să mă cam acomodez nu mai sunt asa reticent ca la început si ea ma lauda si imi mulțumește!

| sofisis a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Mda...atunci, fericire maxima in cati oti face parte din relatia asta.
Eu tot nu cred ca vei ajunge sa o iei de nevasta dar...suit yourself.

| ShamelessQboy explică (pentru sofisis):

Eu cred ca intr-o zi se va plictisi si ea de jocurile ei! Dar totusi întrebarea mea era alta si vad ca majoritatea au răspuns pe lângă!
Mulțumesc frumos oricum!

| sofisis a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Nu ti-a raspuns nimeni pe langa. Nu e ceva gresit ca esti gelos in situatia de fata si nici nu are "leac". Poti ignora o perioada sentimentele tale de frustrare dar vor reaparea.

| ShamelessQboy explică (pentru sofisis):

Cand iubesti si te iubeste multe imposibile devin posibile, si in cazul meu cred ca am facut progrese mari.
Cred ca eu nu am inteles-o de la inceput asa cum este ea dar și mai tarziu e mai bine decat niciodată!

| ShamelessQboy explică:

O simt ca ma iubeste, am incercat sa o conving sa mergem la un psiholog, bineînțeles că nici nu vrea sa audă

| Rux04 a răspuns:

Eu nu aș accepta ca partenerului să aibă și alte relații. L-aș părăsi. Aia nu mai e iubire.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man plezneste si tu cate o alta femeie doua, sa vezi cum e. poate n-o sa mai fi gelos daca iti iese si tie si daca o sa fie si ea geloasa macar veti fi chit lol

| ShamelessQboy explică (pentru alexandru0sorin):

Nu cred ca e o idee buna, asta i-ar da motive mai multe sa faca sa tac pe subiectul asta!
Chiar ea a încercat să mă facă să fac asta, mi-a adus o colega de-a ei dansatoare, de zi a mea sa facem sex cică cadou de ziua mea

| GrungyCacti a răspuns:

Nu pierzi mare lucru. Nu e normal sa faca asta, e firesc sa fi gelos. Nici nu te iubeste.

| ShamelessQboy explică (pentru GrungyCacti):

Nici nu stiu ce sa mai cred despre ea, imi jura ca de iubit ma iubește doar pe mine, ca celelalte relații sexuale sunt doar o joacă necesară de care simte nevoia!
În afară de asta este o fata perfectă

| rijkaard a răspuns:

Da te asigur eu ca scapi si de gelozie dar mai important si de aceea fata care este o prostituata categorie aparte deci fa sex cu o alta fata in fata ei si e ok te asigur solemn ca e medicamentul perfect succes

| ShamelessQboy explică (pentru rijkaard):

Ea chiar mi-a adus alta fata si m-a rugat sa fac sex cu ea sau cu amândouă! Cred ca m-ai inteles gresit o iubesc si ma iubeste doar ca are alta concepție cu privire la libertate in cuplu. Nu ma obliga nimeni sa stau cu ea, si nici pe ea cu mine nu sta nici din interes cum ar crede altii. Problema este ca nu am inteles-o eu de la inceput, dar usor usor am început să îmi schimb si eu mentalitatea si perceptia fata de persoana iubita. Ea imi da libertatea sa fac ce vreau si isi doreste acelasi lucru.
Eu am întrebat dacă stie cineva cum ași putea sa renunț mai repede la gelozie, m-am schimbat mult in ultima perioada dar pe undeva tot mai am urme de gelozie!

| rijkaard a răspuns (pentru ShamelessQboy):

Faci progrese evidente! de fapt, scuze faceti la plural