| Joker3134 a întrebat:

Toate bolile cu transmitere sexuala ies pana in 6 luni in analizele de sange? Am inteles ca doar hiv poate sa dureze mai mult pana in 6 luni dar restul ar iesi imediat, gen HPV, iasa ca sa stie omul daca are sau nu.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Hiv e un virus care in timp distruge sistemul imunitar asta se vede dupa nr de celule care reprezinta sistemul imunitar, de asta se vede dupa un timp, in functie de fiecare virus, nu am informati medicale despre cum se descopera fiecare virus, suntem pe TPU

| corbulalbrosu a răspuns:

Agentii patogeni care provoaca majoritatea bolilor cu transmitere sexuala, (BTS-uri) au termenul de incubatie cuprins intre 7 si 14 zile. Daca apar modificari, dureri, scurgeri la nivelul aparatului genital este indicat ca vizita la medic sa fie cat mai rapida. Multa sanatate!

Răspuns utilizator avertizat