| SunshineSunrise a întrebat:

Toate fetele cu care am fost în generala (colegele mele) au copil de 1 an, 2, 3 maxim. Ele rad de mine ca sunt singura care nu are copil. Ma simt prost la un moment dat, dar nici copil nu vreau. Gen ce e asa de ras sau de rușine ca nu am copil? Am 18 ani. Și ma desconsidera.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faci copil cand vrei tu si te simti pregatita. Faptul ca prietenii tai te judeca iti arata ca nu ti i-ai ales bine, adevaratii prietenii te sustin.

| mgtow a răspuns:

Stai sa le vezi pe astea in Anglia cu copii de la 14 - 16 ani si continua cu betia. Sant mandru ca nu-s femeie laughing

| Evolution a răspuns:

Daca toate fetele tale au fost panarame si proaste, asta nu inseamna ca si tu esti la fel.
Ar trebui sa iti revizuiesti grupul tau de prieteni, nu e ok deloc.
Succes!

| corbulalbrosu a răspuns:

Toate vin la vremea lor. happy In nici un caz la varsta ta lipsa copilului nu poate reprezenta vreo rusine si cu atat mai putin un factor care sa reprezinte o....desconsiderare de-a ta. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

E problema lor că sunt copii cu copii. Tu îți vezi de viața ta și le lași pe ele cu ale lor și cu bârfele.

| Holiday a răspuns:

Termina cu prostiile. Nu-ti trebuie copil la 18 ani. Ai timp suficient sa faci daca iti doresti. Deocamdata, continuati educatia, distreaza-te, orienteaza-te profesional. Nu au nici un motiv sa rada de tine, ba dimpotriva, cam tu ai avea sa faci misto de ele. O sa vada si ele peste cativa ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 20 si ceva, aceeasi situatie, toate au cate 2 copii la 20 de ani, mie mi se pare absurd, ele fac misto de mine si eu fac misto de ele, dar cred ca mai mult reusesc eu sa le incomodez cu libertatea si cariera mea. laughing))

Răspuns utilizator avertizat
| Rux04 a răspuns:

Spune-le că nu este treaba lor ce faci tu cu viața ta! Si apoi nu le mai băga în seamă. Sunt nesimțite.

| Dadetreiori a răspuns:

Cea mai mare prostie pe care am auzit-o vreodata. Copii poti sa faci si la 30 de ani, oricand vrei, sau nu faci deloc. Un copil e o mare responsabilitate, iar din acel moment viata ta se imparte la 2.
In plus, ai abia 18 ani, esti mult prea tanara pentru un copil. Nu le asculta, tu sa faci doar ceea ce iti doresti si nu lasa pe altii sa iti decida viata!