| LionKiller7 a întrebat:

Tot văd întrebări de gen:"Caut fete bucurești pentru sex vă ofer 200 lei".
Întrebarea mea este:
ESTE LEGAL SĂ FACI ASEMENEA PROPUNERI AICI, ÎN ROMÂNIA PE TOȚI PENTRU UNU?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Aici pe site nu se promoveaza prostitutia plus ca asta nu-i o intrebare, desi e spam, poti da anunt pe publi24 nu costa mult

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poliția se ocupa de lucruri mult mai grave. Nu e legal, dar prezintă contravenție.

| mihai69 a răspuns (pentru Bondarel99):

Și poți spune care articol din codul penal se încalcă?
(La noi se pedepsește prostituția - adică oferirea de servicii sexuale contra cost, nu și propunerea de „cumpărare" de astfel de servicii. Aia se pedepsește de pildă în SUA. Dar noi încă nu trăim acolo)

| mihai69 a răspuns:

E legal, dar nu e conform cu regulamentul TPU. Așa că ăia iau „delete" direct.