| iulianaAly a întrebat:

TPU am nevoie de ajutor.sad e o problema grava am cont pe STARDOLL de 7 luni, eram superstar aveam 53 de zile straight face o garmaada stardolari si cineva a mi-a spart contul mi-a schimbat parola, emailul tot! eu cred ca a folosit Hack..MyryNice ma numesc pe stardoll.sad AJUTATI-MA! (SCUZATI CATEGORIA) sad

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Iuliana - orice cont ar fi fost, parola nu se sparge, se fura! cu diverse mijloace mai mult sau mai putin moderne [hard/soft]. Banuiesc ca s-a folosit de un cal troian instalat pe calculatorul tau, fara sa ca tu sa stii, evident. Acest cal troian ar putea fi un keylogger. Din pacate nu stiu daca se mai poate face ceva. doar sa faci un ticket la ei si sa iti cerceteze IP-ul de pe care s-a intrat. Asta ar fi maxim. Iti recomand pe viitor sa iti descarci Zemana Antilogger varianta free - care-i foarte buna si care te poate feri de astfel de surprize! Imi pare rau! Bafta!

| iulianaAly explică (pentru ywar):

sad tin foarte mult la cont..am bagat ceva bani. poate ma contactati? prin messenger poate discutam.sad pot sa va dau informatii necesare. poate aveti un hack ceva? id de messenger : enealexandra2001. contacti-ma va rog!

5 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Ti-ai recuperat contul?

| DeliaCute a răspuns:

Eu stiu cum se poate recupera.Trebuie doar sa contactezi echipa stardoll si sa le spui despre problema ta, insa trebuie sa spui in engleza fiindca la timpul actual limba romana nu mai are asistenta.Le spui despre problema ta iar ei iti vor trimite un mesaj inapoi in maxim 24 de ore. Dupa ei iti vor cere anumite date ale contului tau ca de exemplu, emailul cu care a fost creat contul... Sper sa ti-l recuperezi...e frumoasa!

| AlexRo112 a răspuns:

Ai recuperat contul?

| Martina2004 a răspuns:

Mi s-a intamplat acelasi lucru dar eu eram royal. Logheaza-te cu ajutorul facebookului sau gmailului si vei intra. Spene-le celor de la stardoll ce ai patit de la setari- Reguli si siguranta- Apoi da click pe " Ai nevoie de mai multa asistenta" trimite-le un mail in engleza si spune-le problema ta. Ei vor rezolva te asigur. eu mi-am recuperat contul asa