| Frateleiojeacaretrageganja a întrebat:

TPU, am o problema. Am.intrat la liceu si de ceva vreme vorbesc cu o fata din clasa. Nu o cunosteam inainte, si ne am întâlnit decât o data(ne am văzut fata n față). Eu m am atasat de ea si cred ca si ea de mine(îmi place de ea si ei de mine dar nu recunosc nici eu nici ea, deşi mi a dat câteva semne ca ma place). Problema este ca de fiecare dată când ma gandesc la o relatie cu ea sau când intru pe profilul ei de fb, ma cuprinde o stare de melancolie, sau nelinişte. Vorbim in fiecare seara, si sunt fericit când ma întâlnesc cu ea sau când vb cu ea. As vrea sa stiu cauza stărilor mele. Nu râdeţi de mine, rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Melancolia este o emotie plina de speranta. Daca e in legatura cu relatia iti arata ce nu ai si ce ai vrea. Melancolia motiveaza, e o emotie sanatoasa care te ajuta sa treci peste greutati.

Nelinistea iti arata un pericol, poate frica de necunoscut, frica de a fi respins.
Cand esti nelinistit trebuie sa fii atent la ce ganduri (negre, negative) iti trec prin minte.

3 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Singura solutie ca sa scapi de starea asta ( daca vrei) ar fi sa-ti iei inima in dinti si sa-i spui ca o placi. Nu cred ca are rost sa stai cu emotiile asta tot timpul. Bafta!

| Frateleiojeacaretrageganja explică:

Multumesc pentru răspunsuri. Apreciez.

| DanielaF17 a răspuns:

Ar fi bine sa ai un pic de rabdare, si sa o cunosti mai bine. Poate simti ca iti ascunde ceva.Nu inteleg pe nimeni care se indragosteste de pe o zi pe alta, si imediat sa fie impreuna, totusi e vorba de doua persoane.Gandeste-te bine si mai intai cunoasteti-va reciproc, pentru a vedea daca sunteti compatibili unul cu celalalt.