| Beatricequlish a întrebat:

TPU, am o problemă delicată în legătură cu prietena mea care are 18 ani eu am 16 ani. Okay îmi este greu să povestesc întâmplarea aceasta dar simt nevoia să mă descarc și nu știu ce să fac și am nevoie de sfaturi de la voi.
Vă rog să mă mă criticați, am nevoie de sfaturi și păreri okay, scuze că voi scrie mult dar acum 5 zile eram în parc cu prietena mea cu un grup de prieteni și ea mi-a spus că vrea să mergem într-un loc mai retras să-mi spună ceva important. Am acceptat să merg cu ea și când am ajuns acolo mă privea în ochi și după o discuție de 10 minute mi-a spus că ea mă iubește mai mult decât ca pe o prietenă. Eu am crezut că glumește și am început să râd și în următoarele secunde ea m-a pupat pe buze și mi-a spus că ea vorbește serios, după ce m-a pupat pe buze, eu m-am speriat foarte tare și am fugit ( okay nu mă judecați sau să îmi spuneți că sunt penibilă că am fugit dar n-am știu cum să reactionez) pentru că amândouă suntem fete și eu nu sunt pe invers și de 5 zile mă sună incontinuu și eu nu-i răspund. Astăzi a venit la mine și m-am prefăcut că nu sunt acasă, va rog TPU, nu mă criticați că o ignor, am nevoie de sfaturi, mulțumesc

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă continui s-o ignori nu rezolvi nimic. Mai bine răspunde-i sau întâlnește-te cu ea și spune-i frumos și calm că îți pare că trebuie s-o refuzi dar tu pur și simplu nu ești atrasă de fete și ești sigură că la cât e de minunată și specială își va găsi cuârnd pe cineva să-i împărtășească sentimentelewinking. Nu mai rănii omul așa că-i faci traume și frici să-și arate sentimentele pentru altcineva, puii mei, refuz-o frumos că nu-i așa greu și scapi de situația asta aiurea și poate chiar vă continuați prietenia

| romeo78 a răspuns:

Reclami situația părinților tăi!

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cazul sa procedezi LOGIC si RATIONAL si drept urmare sa te intalnesti cu ea in mod direct face2face, pentru a avea cu ea o discutie transanta si edificatoare prin care sa-i spui/explici ca orientarea ta sexuala este categoric heterosexuala si din acest motiv tu nu poti nici macar accepta/concepe sa fii lesbiana. Sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă are 18 și tu 16, și tu nu ești pe invers.
O anunți scurt că tu nu ești pe invers.
O somezi scurt să înceteze căci asta este hărțuire sexuală chiar dacă este pe invers.
O anunți scurt și sec, că să nu te mai caute.
Dacă te mai caută, anunți imediat pe părinții tăi.
Dacă te mai caută, să anunți tu din proprie inițiativă protecția copilului să ia măsuri.
Abia aștept să ai aici replici de la LGBTQ ca să le arăt cât de nociv este handicapul lor și că dacă și-o iau peste bot, o merită.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

S-a lansat prima aplicatie mobila care ofera consiliere gratuita, direct de pe telefonul mobil http://www.116111.ro/descarca-aplicatiaTu ai incercat-o?

| Holiday a răspuns:

Ce zuza esti... poate fata vrea sa-si ceara scuze. Dar chiar daca n-ar fi asa, ce esti asa speriata, doar nu te violeaza daca vorbesti cu ea la telefon. Raspunde-i, vezi ce vrea si explica-i ca nu simti atractie pentru ea si ca nu ai de cand sa experimentezi sexul cu o femeie.
Ce naiba, s-a indragostit fata de tine, doar nu e o drama sau ceva de speriat...

| Crackman a răspuns:

Ai facut foarte bine. Si ii explici clar sa mearga in vest ca are de unde alege acolo. Tu esti normala, ea este stricata.

| MPersephone a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca nu sunteti de aceeasi orientatie. Sunt sanse sa se incheie prietenia, dar in schimb nu o vei mai evita, ci vei fi sincera.
Nu da numarul ei la toti ciudatii de aici, nu ar fi moral.
Si nu lua in ras persoanele de alta orientatie, nu sunt bolnavi. Iubirea e iubire, indiferent de circumstante. Pur si simplu iubirea ei nu e impartasita. Ai tot dreptul sa o refuzi.

| DanyDav a răspuns:

Chiar nu trebuie sa te comporti ca o salbatica, fata te iubeste, ce-i rau in faptul ca te iubeste?
Nici nu ai lasat-o sa vezi cum evolueaza, poate si tie iti place si tu nu stii.

| zRaul123 a răspuns:

Incep sa imi pierd speranta in umanitate cu d-astea ca tine, nu e un demon, nu trebuie sa fugi de ea. Gandeste-te la saraca fata, isi exprima sentimentele si acum e vazuta ca un monstru... Nu stiu ce a vazut in tine.